Záhrada

Ako odstrániť riasy v bazéne?

ako odstrániť riasy v bazéneV minulom článku sme sa venovali meraniu pH prostredia v bazéne. S touto témou neoddeliteľne súvisí aj vznik rias v prostredí bazéna. V momente, kedy riasy vzniknú, dôjde k degradácii kvality vody. Ako im teda čeliť? Ako odstrániť riasy v bazéne?

V článku sa dozviete:

  • Postup pri likvidácii rias v bazéne
  • Prevencia proti vzniku rias
  • Čo je potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Aké budú náklady

Postup pri likvidácii rias v bazéne

Ak sa voda vo vašom bazéne zazelená, alebo budú zelenkasté jej okraje, je potrebné začať proti riasam ihneď bojovať. Ideálnym prvým krokom bude upravenie hodnoty pH prostredia vody v bazéne na rozmedzie od 6,5 do 7,2.

čistý bezén bez riasNásledne je potrebné po nejakých 6 hodinách nachlórovať vodu vďaka prostriedku Chlór Shock, a to na trojnásobnú hodnotu oproti štandardu.

Na tejto hodnote je treba vodu následne držať pri zapnutej filtrácii. Po 4 hodinách môžete aplikovať odstraňovač rias.

Za dva dni by mali riasy odumrieť. Keďže by ste ich von dostávali veľmi zložito, mali by ste do vody dať dávku vločkovača, ktorý ich dokáže naviazať k sebe tak, aby ste ich potom pohodlne odstránili len sieťkou.

Ak zostanú na dne bazéna hnedé škvrny, potom bola voda pred aplikáciou odstraňovača rias príliš tvrdá a treba ju ešte zmäkčiť a všetko znovu opakovať.

Prevencia proti vzniku rias

K tomu, aby sa vám nedostali do bazéna riasy, musíte využívať chlórové prostriedky na úpravu vody vo vašom bazéne. Dôležitá je aj funkčná filtrácia. Ideálne je, keď si budete pravidelne merať pH prostredie a na jeho základe dosypávať chlór.

Čo je na odstraňovanie rias potrebné?

  • odstraňovač rias a vločkovačsúprava pre meranie pH prostredia
  • chlór
  • odstraňovač rias
  • vločkovač
  • sieťka

Ako dlho čistenie bazénu potrvá

Celkový proces vrátane využitia vločkovača na nadviazanie nečistôt bude trvať približne celý deň.

Samotné čistenie vody a odstránenie rias trvá zhruba 12 hodín. Ďalších 12 hodín je potrebné čakať na účinky vločkovača. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť bazén.

Aké budú náklady, keď budete odstraňovať riasy v bazéne?

Cena testera pH prostredia činí 6-7 Eur plus 2 Eura za tablety v 10 ks balení. Ďalej je potrebné zakúpiť Chlór Schock v 2,5 kg balenie za 16-17 Eur a odstraňovač rias.

Ten vás vyjde na cca 3 Eur za 1 liter. Zabudnúť netreba ani na vločkovač, stojí približne rovnako ako odstraňovač rias.

Prečítajte si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button