ElektronikaNávody

Ako sa starať o robotický vysávač?

návod ako sa starať o robotický vysávačVysávanie môže byť občas aj namáhavá práca, to je jeden z dôvodov, prečo sa dočkali veľkej popularity robotické vysávače. Robotické vysávače dokážu sami vyluxovať celý byt bez toho aby sme museli do tohto procesu akokoľvek zasahovať. Dokonca aj stroje, ako sú vysávače, potrebujú svoju údržbu. Vďaka pravidelnej údržbe predĺžime aj samotnú životnosť a postaráme sa, aby bolo vysávanie kvalitné. Ako sa o robotický vysávač správne starať?

Správna starostlivosť o robotický vysávač

Vysypanie zbernej nádoby

ako vyčistiť robotický vysávačVšetky vysaté nečistoty je potrebné pravidelne vysypávať. Vysávače majú iba obmedzenú kapacitu a tak je potrebné dbať, či už nie sú plné.

Pravidelné vysypávanie si určite podľa množstva nečistôt, ktoré sa vysaje.

Ak vysávač funguje v čistej domácnosti, tak ho stačí vysypať len občas, ak je to však naopak, tak ho vysypávajte zakaždým.

Filter vysávača

Na čistenie filtra sa veľmi často zabúda. Ak sa filter nevyčistí a je špinavý alebo upchatý, tak sa tým znižuje celkový účinok vysávača.

Filter pravidelne vyberajte a vyčistite ho, pre vyčistenie z neho stačí striasť nečistoty alebo ho vyčistiť kefou.

Senzory

Robotické vysávače sú vybavené mnohými senzormi. Dajte pozor na to, aby boli stále čisté, ak sú špinavé, tak nemusia fungovať správne. Stačí ich vždy utrieť vlhkou handričkou.

Rotačná kefa

čistenie robotického vysávačaRotačná kefa je veľmi často zanesená vďaka rôznym vlasom, nitiam a chuchvalcom prachu. Kefu čistite pravidelne.

Na vybratie vlasov použite ruky. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť kefu na vlasy.

Kolieska vysávača

Kolieska jazdia celý čas a často na seba nalepia veľa nečistôt, od mastnoty až po žuvačky, kusy textílie alebo zvyšky potravy. Na vyčistenie koliesok stačí použiť handričku alebo kefu. Kolieska vyčistite po celom ich obvode.

Telo

Celé telo vysávača tiež občas utierajte, aby sa prach neusadzoval, vždy ho iba utrite vlhkou handričkou, vrátane oblasti s displejom, tam sa prach usadzuje najčastejšie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button