Zdravie a krása

Ako skladovať kozmetiku?

ako efektívne skladovať kozmetikuV tomto článku vám prinášame rady a tipy, ako efektívne skladovať kozmetiku. Kvalitná kozmetika nie je práve lacná záležitosť. Preto by sme ju mali skladovať tak, aby nám vydržala čo najdlhšie. A zároveň si ju vedieť šikovne usporiadať, aby všetko potrebné bolo hneď po ruke. Snom každej ženy je mať pre seba jednu miestnosť, kde by sústredila všetok svoj kozmetický poklad. Veľa z nás má totiž problém s tým, ako skladovať kozmetiku, najmä dekoratívnu, a prehľadne ju utriediť.

Čo je potrebné, ak chcete správne skladovať kozmetiku:

  • organizér
  • kelímok
  • keramický hrnček
  • sekundové lepidlo
  • dóza s vekom
  • krabička

Rady na správne skladovanie kozmetiky

Existuje pár vychytávok, ktoré sa dajú sfúknuť za pár eur. Miesto sa dá ušetriť napríklad tak, že štetce nebudete mať na poličke alebo stolíku, ale dáte ich do dizajnového držiaku a ten pripevníte na stenu.

kozmetické výrobkyRúže sústreďte na jedno miesto. Perfektne poslúži dekoratívna krabička alebo praktický plastový box so zásuvkami, aby ste mali lepší prehľad. Umelohmotné boxy s priehradkami a mriežkami majú zase tú výhodu, že sa dajú perfektne skladovať.

Odličovacie tampóny, tyčinky do uší a vatu odporúčame skladovať v plastovej dóze s vekom, aby sa tam neprášilo.

Maskary, ceruzky na oči a obočie, rovnako ako kontúrovacie ceruzky na oči môžete mať pohromade, keď ich vložíte do nejakého pekného stojančeku. Skvele poslúži napríklad vyšší keramický hrnček, ktorý ste dostali od kamarátky ako darček.

Výhody skladovacích boxov

Najväčšia výhoda boxov? Skladovanie kozmetiky má svoj poriadok a systém, dovnútra sa nedostane žiadna nečistota, nič nikam nepadá a všetko je po ruke.

box na kozmetikuVynikajúcou pomôckou je aj pyramídový organizér, ktorý sa dá zohnať v rôznom prevedení. Ten vyložene pomáha šetriť miesto aj v malej kúpeľni.

Väčšie fľaštičky je dobré mať na menších táckach, aby sa dali dobre prenášať z miesta na miesto a manipulácia s nimi bola ľahká.

Alebo, kvôli lepšej stabilite, ich uložte do nejakého pekného drôteného košíčka.

Čas skladovania kozmetických prípravkov

Nejde len o to, aby ste mali kozmetické prípravky dobre uložené. Zároveň je nutné strážiť si, ako dlho ich používame, sledovať exspiračnú dobu a súčasne si všímať prípadné zmeny konzistencie, farby alebo vône. Keď sa čokoľvek zmení, je lepšie prestať výrobok používať.

Sú preparáty, kde výrobca odporúča skladovať ich v chlade alebo radia spotrebovať ich rýchlo. Niektoré, náchylnejšie skrášľovacie prípravky ženy uchovávajú v chladničke.

Prečítajte si aj články ako správne skladovať:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button