Zdravie a krása

Ako využiť zdravé produkty z mora?

aké produkty z mora používaťLen málo čo sa vyrovná zážitku strávenom na morskej pláži. More a celkovo produkty z mora majú blahodárne účinky na dušu i na telo. Rastliny a morské živočíchy sú zdrojom liečivých látok, ktoré hojne využíva farmaceutický priemysel. Napríklad z vajíčok morskej hviezdice sa vyrábajú lieky proti rakovine. Medúza, vlastne len jeden jej druh produkuje veľmi účinné filtre proti ÚV žiareniu.

Rybie tuky

Jedzte stravu bohatú na mäso z tučných morských rýb ako sú sardinky, makrela alebo tuniak. Pomáhajú v prevencii vzniku krvných zrazenín, ktoré spôsobujú zlyhanie srdca.

produkty z moraV poslednej dobe sú veľmi propagované omega-3 mastné kyseliny, práve tie zlúčeniny, čo sa nachádzajú v morských rybách, pôsobia účinne na celú radu aktuálne vyskytovaných problémov.

Na depresie, zápalové ochorenia ako lupienka, vredy, ekzémy a podobné problémy. Ak vám chuť rýb vadí, užívajte kapsule s rybím tukom.

Aké ďalšie produkty z mora je možné využiť?

Zaraďujte do svojho jedálnička morské riasy. Sú bohatou zásobárňou kyseliny algínovej, ktorá pomáha k očiste organizmu od toxických látok a obsahujú protirakovinové zlúčeniny.

riasy ako produkty z moraExistuje obrovské množstvo druhov morských rias, ktoré hojne využíva japonská kuchyňa, ale tento jedálniček je tiež veľmi preferovaný vegetariánmi.

Morské riasy obsahujú až 20krát viac vitamínov a minerálov ako suchozemské rastliny.

Obsahujú tiež potrebný jód ako prostriedok k zníženiu funkcie štítnej žľazy.

Kúpte sa v slanej morskej vode, ktorá zvláčni suchú a poškodenú pokožku. Opakovanými kúpeľmi vo vode obohatenej morskou soľou môžete vyliečiť alebo aspoň zmierniť ťažkú ​​psoriázu.

Produkty z mora môžete využiť aj na peeling

Na veľmi suchú pokožku pomáha peeling s prídavkom morskej soli. Šálku ​​morskej soli rozmiešajte na pastu so zodpovedajúcim množstvom glycerínu, ktorý kúpite v lekárni.

Osprchujte sa a pripravenú emulziu votrite špongiou alebo rukami do ešte mokrej pokožky. Po opláchnutí a osušení bude vaša pleť prekvapivo hebká a vláčna.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button