Zdravie a krása

Ako zahájiť boj s vypadávaním vlasov bez vedľajších účinkov?

správny boj s vypadávaním vlasovVypadávanie vlasov je problémom veľkej časti populácie v celosvetovom meradle. Vo väčšine prípadov však postihuje tento stav najmä mužov vo vyššom veku, čo je samozrejme spôsobené aj hormónmi. Podpísať sa pod to môže tiež genetika a nezdravý životný  štýl. Ani ženám sa problém vypadávania vlasov až tak celkom nevyhýba, no postihnutie tu je v percentuálnom vyjadrení o niečo nižšie. Prečítajte si článok ako zahájiť boj s vypadávaním vlasov a bez vedľajších účinkov.

Pri boji s vypadávaním vlasov sú kľúčové – správne a zdravé návyky

Každý z nás chce mať aspoň nejaké vlasy, pretože k nášmu výzoru jednoducho patria, pokiaľ tomu tak nie je, rapídne sa to mení.

Až od tohto momentu sa väčšinou začíname zaujímať aj o príčiny, prečo tomu tak je. To je však chyba, nutná je pravidelná starostlivosť o ne a ich zásobovanie kľúčovými vitamínmi na vlasy, čo by sa malo stať naším dlhodobým návykom.

Dostatok vitamínov sa prejaví všade

Prirodzená reakcia organizmu na nedostatok živín sa prejavuje vo viacerých smeroch. Najčastejšie je to vonkajší vzhľad a potom aktuálna miera energie a pohody.

Pokiaľ pozorujete pri týchto veciach nedostatky, mali by ste si zaobstarať vhodné vitamíny, ktoré sa postarajú o nápravu.

vitamínyPri vlasoch by to malo platiť najmä pri vitamínoch B, D, C a komplexe železa. Tieto látky majú pre zdravý rast vlasov asi najväčší význam.

Nájdete ich v potravinách, ovocí a zelenine, ktoré neobsahujú žiadne chemické prísady. Cez pokožku sa z niektorých kozmetických prípravkov predsa môže dostať do krvného obehu aj chémia, čo bolo ako vedľajší účinok spozorované pri používaní Minoxidilu, prípravku na podporovane rastu vlasov.

Poškodenie sa nezistilo, no mierne svrbenie hlavy sa u väčšiny pacientov objavilo, čo nie je možno aj napriek náprave v raste vlasov moc príjemné.

Urobte si bylinné extrakty

Bylinné extrakty či tinktúry sú jedným zo spôsobov, ako využiť liečivé vlastností bylín, za ktoré neplatíte a máte ich voľne dostupné v prírode.

Obsahujú látky, ktoré priaznivo pôsobia na celkový organizmus a neškodia. Stačí ich potom pravidelne konzumovať vo vhodnej forme (čaj) alebo aplikovať pár kvapiek pri kúpeli a umývaní.

Môžete si ich zakonzervovať vhodným alkoholom viac ako 40 percentným, čím vám samozrejme vydržia dlhšie. V inej forme sa dajú spojiť s olejom (ideálne bez parfumu a chute).

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button