AkoaPreco.com > Kuchyňa > Ako skladovať čerstvé potraviny?

Ako skladovať čerstvé potraviny?

ako skladovať čerstvé potravinyBežne sa stáva, že niektoré potraviny, ktoré nakúpime, ihneď nespracujeme. Nie vždy odhadneme, koľko presne toho spotrebujeme, alebo sme potraviny nakúpili zámerne do zásoby. Kto by stále mohol myslieť na každú maličkosť? Tu je niekoľko praktických a vyskúšaných návodov, ako potraviny uchovať dlhšie a ako skladovať čerstvé potraviny?

Čo treba ak chcete skladovať čerstvé potraviny:


  • zelenina
  • papierové vrecko
  • obrúsky
  • ocot
  • nerezový nôž alebo vidlička
  • olej

Zeleninu uložte s obrúskom

čerstvé ovocie a zelenina a jej skladovanieJemné papierové obrúsky absorbujú vlhkosť, a preto priehradku so zeleninou v chladničke vyložíme obrúskami. Vlhkosť totiž zelenine vôbec neprospieva a rýchlejšie sa kazí, plesnivie. Keď obrúsky zvlhnú, vymeňte ich.

Namiesto obrúskov je možné vložiť medzi zeleninu dve nové hubky na riad. Tie dokážu spoľahlivo natiahnuť vlhkosť. Po čase z nich vlhkosť vymačkajte do drezu a znovu použite. Zelenina vám vydrží dlhšie čerstvá. Pozrite si aj článok ako odstrániť zápach z chladničky?


Listový šalát do vrecka

Igelitový sáčok neprepúšťa vzduch a tvoria sa v ňom baktérie, šalát v ňom vädne a chytá sliz po niekoľkodňovom skladovaní. Preložte hlávkový šalát do papierového vrecka a dajte do chladničky. Šalát potrebuje vzduch a papierové vrecko ho prepustí. Pozrite si aj článok ako správne pestovať šalát.

Zvädnuté a bezfarebné vonkajšie listy hneď neodstraňujte, udržia vďaka tomu vnútorné listy šalátu chrumkavé.

S vidličkou na čerstvosť zeleniny

skladovnaie čerstvých potravín v chladničkeKel, čínska kapusta a iná čerstvá listová zelenina zostane šťavnatá a svieža, keď ju uložíte do chladničky spoločne s vidličkou alebo nožom z nerezovej ocele. Sáčok, v ktorom ste ju kúpili otvorte a jednoducho tam vložte príbor a znovu zatvorte.

Na olúpané zemiaky ocot

Olúpali ste prácne zemiaky a zistíte, že je ich moc a všetky nevyužijete? Surové, olúpané zemiaky dajte do misky so studenou vodou a pridajte pár kvapiek octu. V chladničke vydržia takto čerstvé až 4 dni.

Naleštite vajcia olejom


Je to jednoduché. Vezmite každé vajce a utrite ho obrúskom namočeným v rastlinnom oleji. Uložte do chladničky. Tým predĺžite trvanlivosť vajec o ďalšie štyri týždne.

Poznáte nejaké ďalšie tipy a rady ako skladovať čerstvé potraviny dlhšiu dobu? Podeľte sa o ne v komentároch.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Prípravky na dezinfekciu rúk. Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.

Mohlo by vás zaujímať

ako využiť slzovku

Ako využiť slzovku v kuchyni?

Slzovka je ďalšia superpotravina, ktorá si postupne razí cestu do našich domácností. Presnejšie povedané, môžeme …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.