AkoaPreco.com > Recepty > Ako pripraviť Margaritu?

Ako pripraviť Margaritu?

ako pripraviť MargarituMexické Acapulco, rok 1948: Margarita Samesová mieša na veľkej spoločenskej akcii nový koktail. Ten sa neskôr, časom stane najobjednávanejším kokteilom na svete vôbec. Nie je síce jasné, či je autorom koktailu určite Margarita Samesová, jasné ale je, ako si Margaritu môžete pripraviť sami doma. Ako pripraviť Margaritu? Tu je recept.

Čo je potrebné na Margaritu?


 • Tequila 4 cl
 • Triple Sec 2 cl
 • Limetková šťava 2 cl
 • Soľ
 • Drvený ľad

Postup prípravy Margarity:

 1. kokteil margaritaKokteil z tequily zvyčajne pripravujeme s pomarančovou a limetkovou šťavou, známe sú ale aj rôzne varianty miešaného alkoholického nápoja. Ako prípravu nápoja začať? Na okraji koktailového pohára vytvoríme slanú kôrku.
 2. Do shakera vložíme tequilu, Triple Sec, čo je trikrát destilovaný likér z pomarančovej kôry, limetkovú šťavu a všetko pretrepeme. Pripravený drvený ľad môžeme zmiešať v shakeri s nápojom, alebo umiestniť zvlášť do pohára.
 3. Margaritu nakoniec opatrne nalejeme do pohára tak, aby sa neporušil okraj zo soli na pohári. A kokteil je hotový.
 4. Margaritu podávame podľa receptu dozdobenú o kúsok umytej limetky.

Tipy:


Oficiálna norma IBA (zoznam koktailov International Bartenders Association) uvádza, že koktail Margarita má tvoriť 50% tequila, 29% pomarančový likér a 21% čerstvo vytlačená limetová šťava.

To približne zodpovedá:

 • 5 cl (7 dielov) tequily
 • 2 cl (4 diely) pomarančového likéru
 • 5 cl (3 diely) limetkovej šťavy

Pre výrobu (namiešanie) tohto nápoja je vhodné aj iné ovocie, napríklad mango, broskyňa, jahoda banán, melón alebo maliny.

Mohlo by vás zaujímať

Recept na grilovaný encián

Ako pripraviť grilovaný encián jednoducho a chutne?

Recept určený pre všetkých milovníkov tohto krémového syra, ktorým sa nechce stáť hodiny v kuchyni. …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.