Zdravie a krása

Ako sa starať o čerstvé tetovanie?

čerstvé tetovanieNechať si urobiť tetovanie je rozhodnutie, ktoré vás môže potešiť, pretože originálnu ozdobu na tele nemá každý. Samotné tetovanie však nie je len o návšteve salónu na tetovanie, ale tiež o pravidelnej starostlivosti, ktorú tetovaniu musíte venovať. Najväčšiu starostlivosť vyžaduje predovšetkým čerstvé tetovanie, pretože si na neho koža ešte len zvyká a je nutné zamedziť telesným reakciám, ktoré by ste si nepriali. Ako by ste sa mali o čerstvé tetovanie starať?

Na čerstvé tetovanie je nutná dezinfekcia a fólia

Tetovanie je potrebné bezprostredne po dokončení umyť dezinfekciou a miesto dôkladne vyčistiť, aby ste ho mohli pokryť fóliou. Tetovanie je totiž nutné hneď po jeho dokončení prikryť ochrannou fóliou.

starať sa o čerstvé tetovanieFóliu nedávajte dolu, nechajte ju prilepenú 6 hodín a až následne po uplynutí tejto doby ju odstráňte. Následne miesto jemne umyte vodou s dezinfekčným mydlom, ale len ľahko, aby sa koža nedrhla. Hneď potom kožu namažte krémom.

V priebehu prvého týždňa sa vyvarujte kúpaniu, môžete sa iba ľahko osprchovať.

Ďalší týždeň už môžete pokojne s kúpaním pomaly začať. Tetovanie vždy iba zľahka umyte dezinfekčným mydlom a jemne usušte uterákom.

Režim pokoja a vhodné oblečenie na čerstvé tetovanie

Ak športujete, tak prvých desať dní sa športu vyvarujte, akékoľvek napínanie kože môže mať za následok, že čerstvé tetovanie popraská alebo zmení tvar.

ako na čerstvé tetovanieV prvých dvoch týždňoch nenoste žiadne tesné oblečenie, ktoré spôsobí drhnutie kože. Noste voľné oblečenie, teda najlepšie košele a tričká, tetovanie musí byť taktiež dobre vetrané.

Tetovanie je spočiatku veľmi citlivé na svetlo. Počas prvého mesiaca sa nesmie dostať do priameho slnečného svetla.

V prvom mesiaci sa tiež vyvarujte pobytu v soláriu, akejkoľvek UV žiarenie môže mať vplyv na farbu tetovania.

Opatrnosť pri čerstvom tetovaní

Počas prvých mesiacov buďte obozretní na činnosti, ktoré budete vykonávať. Obzvlášť dávajte pozor na nečistoty a odreniny, ktoré by mohli tetovanie poškodiť. Ak sa tetovanie poškodí, tak bude nutné navštíviť tatéra znova.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button