Zdravie a krása

Ako si vyrobiť domácu pleťovú masku?

ako si vyrobiť pleťovú masku domaNie každá z vás má čas a peniaze na to, aby mohla pravidelne chodiť do kozmetického salónu a nechať si v ňom skrášľovať svoju pleť. Určite nechcete mať v skorom veku vrásky a práve naopak hodláte tomu zabrániť. Aby vaša pleť bola svieža a čistá, môžete sa o ňu starať aj doma. Dokonca aj pomocou nanášania pleťových masiek. V dnešnom článku sa dozviete, ako si  vyrobiť domácu pleťovú masku na mastnú pleť a tiež špeciálnu masku proti vráskam.

V článku sa dozviete

  • Prečo používať pleťovú masku
  • Čo robiť pred nanášaním masky
  • Postup výroby pleťovej masky

Prečo používať pleťovú masku?

Dôvod je jednoduchý. Cieľom je udržať pokožku na tvári sviežu, vitálnu a čistú. Unavená pleť, ktorej chýbajú vitamíny a ďalšie látky, rýchlejšie starne. To spoznáte skoršou tvorbou vrások.

Pokiaľ sa o svoju pleť nebudete náležite starať, vrásky vás začnú trápiť už v pomerne mladom veku. Potom sa ich už len ťažko zbavíte.

Čo robiť pred nanášaním pleťovej masky?

domáca pleťová maskaPred tým, než aplikujete niektorú z doma vyrobených pleťových masiek, je vhodné najprv pokožku dôkladne očistiť. Stačí klasický postup, aký používate napríklad pri odlíčení.

Najjednoduchší postup spočíva v tom, že si tvár umyjete horúcou vodou, aby sa prekrvila, a následne ju dôkladne osušíte uterákom.

Je možné tiež vykonať jemnú masáž pokožky, ktorá zlepší jej prekrvenie.

Postup výroby pleťovej masky

Maska na mastnú pleť

Mastná pleť trápi veľké množstvo ľudí. Preto sa táto pleťová maska náramne hodí. Jej výroba je pritom maximálne jednoduchá.

Čo je potrebné na pleťovú masku proti mastnej pleti:

  • 1 jablko
  • 1 lyžica medu
  • lyžička škorice
  • 1 lyžica ovsených vločiek
  • 1 lyžica bieleho jogurtu

Všetky vyššie uvedené ingrediencie dôkladne zmiešajte tak, aby vytvorili hutnú kašovitú konzistenciu. Potom ju naneste na pleť a nechajte asi 30 minút pôsobiť.

Po uplynutí času ju zmyte pod studenou vodou a pokožku dôkladne vysušte. Procedúru môžete opakovať pravidelne, a to vždy cca 2x týždenne.

Maska proti vráskam

Ďalšou záležitosťou, ktorá vás môže trápiť najmä v neskoršom veku, sú vrásky. Dá sa im do určitej miery predísť aj tým, že si doma na pokožku budete aplikovať jednoduchú pleťovú masku proti vráskam.

Čo je potrebné na masku proti vráskam:

  • 1 šalátová uhorka
  • 1 biely jogurt

pleťová maska a uhorkyUhorku nastrúhajte na jemné kúsky a zmiešajte spolu s jogurtom. Potom už môžete zmes naniesť na tvár a nechať opäť približne 30 minút pôsobiť. Následne pleť umyte a usušte.

K omladeniu pleti pomáha aj samotná uhorka. V tom prípade ju nakrájajte na hrubšie kolieska, ktoré si potom rozmiestnite po tvári a nechajte pôsobiť 20 – 30 minút.

V uhorke sa nachádza veľa vitamínov, ktoré si pokožka „vytiahne“. Ide o ideálnu procedúru v okamihu, keď je vaša pleť unavená a potrebujete jej dodať vitalitu a vlahu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button