Zdravie a krása

5 praktických tipov ako na prirodzené líčenie

ako na prirodzené líčenieTento rok je vlnou prirodzenosti v líčení. Určite to neznamená, že ráno vstanete, ledabolo sa opláchnete a idete do zamestnania alebo na schôdzku. Prirodzenosťou sa myslí upravený štýl pleti, vyzerajúci nenásilne, kde menej znamená viac. Líčenie bude vyzerať nenápadne, ale aj tak sa vďaka vašej šikovnosti a správnemu výberu pomôcok, dokonale zvýraznia vaše črty tváre. 5 praktických tipov ako na prirodzené líčenie.

TIP 1: Vyčistite pleť a zjednoťte ju podkladom

Skôr než sa začnete líčiť, siahnite po kvalitnom mlieku alebo pleťovej vode určenej na očistenie pleti. Dostupné sú aj špeciálne čistiace vlhčené obrúsky. Ide o dôležitý krok, pretože len pravidelným čistením a odličovaním pleti dosiahnete neustáleho zdravého a sviežeho vzhľadu.

Následne pleť zlaďte jemným podkladom. Môžu vám poslúžiť fluidné bez olejové make-upy s púdrom schopné udržať pokožku vlhkú a zároveň so zmatňujúcim dlhodobým účinkom. Získate skvelú ochranu pred vysušením. Podkladový krém si zvoľte v rovnakom odtieni ako je vaša prirodzená pleť.

TIP 2: Správny odtieň make-upu

Farebný odtieň make-upu musí zodpovedať farbe vašej pleti. Len tak dosiahnete dokonalú prirodzenosť. Máte záujem o matnejší efekt? Skúste na pleť použiť minerálny púder v rovnakom zafarbení make-upu. Pudrovanie však nie je už nutnosťou.

TIP 3: Moderný vzhľad s jemným leskom

Medzi pomôcky na líčenie sa radia aj lícenky. Lícne kosti jemne poprášte farbou na líca. Vyskúšajte napríklad broskyňový alebo marhuľový odtieň.

Lícnu kosť jemne zvýraznite pomocou veľkého štetca. Výbornú službu vám preukáže vazelína, keď ju nanesiete na lícne kosti a na koreň nosa. Pleť získa jemný lesk.

TIP 4: Decentné líčenie očí

prirodzené líčenieLíčenie vydrží upravené celý deň, ak sa vyhráte s vrstvením. Než sa pustíte do nanesenia očných tieňov, rozotrite na očné viečka najskôr make-up bez oleja a púder. Stačí veľmi tenká vrstva.

Tiene vyberajte čo najpodobnejšie vašej farbe pleti. Medzi prirodzene vyzerajúce odtiene patria svetlo hnedé, béžové a marhuľové tiene.

Neodporúčajú sa žiadne čierne obrysy.

Ak sa ale bez liniek nezaobídete, zvýraznenie očí vykonajte tekutými očnými linkami alebo čiernou ceruzkou len ľahkou linkou pri korienkoch rias – bude to pôsobiť nie príliš nápadne. Riasy prečešte špirálou v hnedej alebo čiernej farbe. Pod farebnou špirálu je vhodné použiť balzam na riasy, ktorý sa postará o výživu, ochranu i objem vašich rias.

TIP 5: Prirodzené líčenie dokončíte rúžom alebo leskom na pery

Na pery najprv aplikujte púder a potom rúž v prirodzenom a takmer neviditeľnom odtieni. Pre zvýraznenie pier možno využiť lesk. Stačí ho jemne vklepať do pier.

Pochopiteľne aj lesky sú pomôcky na líčenie, ktoré zoženiete v prirodzených odtieňoch a môžu perám dodať jemný lesk. Ak vás nebaví prílišná prirodzenosť, skúste vybrať výraznú farbu pier. Bude skvele dopĺňať zostávajúcu časť tváre v prirodzenom nalíčení.

Prečítajte si tiež, ako sa líčiť v lete?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button