Ako liečiťZdravie a krása

Ako posilniť svoju imunitu?

návod ako zlepšiť a posilniť svoju imunituImunitný systém nás má chrániť proti nepriaznivým vplyvom prostredia. Často ho ale pokúšame. Typickým príznakom oslabenej imunity sú často sa opakujúce najrôznejšie ochorenia, ktoré mávajú vlečúci priebeh. Prejavom nesprávnej činnosti môžu byť tiež alergie. Tu je pár rád, ako posilniť svoju imunitu a chrániť ju pred poškodením.

Základné metódy ako posilniť svoju imunitu

Strava na posilnenie imunity

Začnite pravidelnou a správnou životosprávou. Posilniť svoju imunitu môžete najmä odľahčenou stravou. U vyváženej strave by mal byť pokrytý dostatočným príjmom všetkých výživných látok, čo sú cukry, tuky, bielkoviny, minerály a stopové prvky.

podporenie svojej imunityOdborníci odporúčajú konzumovať pestrú stravu obsahujúcu ovocie, zeleninu, mäso, obilniny, mliečne výrobky, tuky a oleje.

Nie je potrebné mať strach zo zmien jedálnička, jeho variabilita môže telu prospieť.

Zásadou je samozrejme primeranosť vo veľkosti porcií.

Otužovanie

Otužujte sa. Prínosné sú aj prechádzky, výlety na bicykli a iné vhodná pravidelná fyzická aktivita. Je dôležitá pre posilnenie srdca a celkového zdravia.

Dobrý spánok

ako na telo pôsobí nedostatok spánkuDôležitý je aj pravidelný a dostatočný spánok. Dospelý človek by mal spať denne 7-8 hodín.

Náš organizmus sa počas spánku regeneruje. Rušenie alebo neumožnenie spánku vedie k psychickým problémom.

Pitný režim

ako na pitný režimZačnite dodržiavať pitný režim. Denne by sme mali vypiť 2 – 2,5 litra tekutín.

Voda obnovuje bunky v našom tele a umožňuje ich regeneráciu a správne fungovanie, teda ti aj umožňuje posilniť svoju imunitu.

Do tekutín v rámci pitného režimu sa počítajú všetky čaje s výnimkou čierneho čaju, ďalej riedené ovocné šťavy, minerálne vody a hlavne obyčajná pitná voda, ktorá je najlepšia pre náš organizmus. Káva, čokoláda a polievky sa do pitného režimu nepočítajú.

Vhodné oblečenie

V chladnom počasí by sme sa mali primerane a teplo obliekať, ale nie tak, aby sme sa zbytočne potili. Lepšie je vrstvenie oblečenia.

Doplnenie vitamínov

pestujte si svoju imunituV chladnejšom období by sme mali posilniť svoju imunitu dodávaním vitamínu C, ale aj ďalšími vitamínmi.

Ovocím, zeleninou alebo aj rôznymi doplnkami stravy. V lekárňach je veľmi široká ponuka.

Hygiena

Veľmi dôležitá je aj hygiena rúk. V prevencii alimentárnych ochorení, ako sú črevná chrípka, žltačka a pod.

Med namiesto cukru

Sladiť medom je lepšie a zdravšie než cukrom. Med pôsobí v spojení s citrónom antisepticky. Tiež zmierňuje alergie.

Vďaka antioxidantom, ktoré med obsahuje, pôsobí priaznivo proti vzniku rakoviny hrubého čreva. V črevách pôsobí tiež ako probiotiká, ktoré zlepšujú imunitu. Ale pozor u detí do 18 mesiacov, u tých by sa med nemal vôbec podávať, pretože u nich môže spôsobiť botulizmus.

Stres a imunita

Vyhýbať sa stresu, čiže vedieť, ako sa stresu zbaviť. Tento bod je takmer jeden z najvýznamnejších, pretože oslabenie imunity a následné ochorenia organizmu má za vinu takmer z 90% stres.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button