Nezaradené

Ako si dokonale oddýchnuť po náročnom pracovnom dni?

ako si dokonale oddýchnuť po pracovnom dniPráca nám dáva zabrať každý deň. Niektorí z vás majú prácu ako svoje hobby a niektorí zase do nej chodia len z povinnosti, aby zarobili peniaze. Ako si ale dokonale oddýchnuť po náročnom pracovnom dni, aby ste sa necítili vyčerpane?

Kúpeľ

Hneď po príchode ideme okamžite do kúpeľne. Nielen kvôli hygiene rúk, ale aj kvôli celkovej hygiene. Počas pracovnej doby sa spotíme hneď niekoľkokrát a to najmä počas letných horúcich dní. Doprajte si po pracovnej dobe regeneračný kúpeľ v prítomnosti svojho partnera, alebo osamote. Zapáľte si vonné sviečky, dajte si do vane voňavú vodu do kúpeľa (najlepšie z levandule) a oddýchnite si tak 15-20 minút. Pochopiteľne, za ten ča vám začne voda chladnúť. Aby ste ale mali príjemné až saunové prostredie vo svojej kúpeľni, zakúrte si tam aspoň desať minút pred vlezením do vane.

Veci z vane neodkladajte na rozhorúčený radiátor. Radšej si ich položte na okenné parapety. Okno otvárať počas relaxácie vo vani určite nebudete.

Kniha, balkón/ terasa

Takúto oddychovú aktivitu si budete môcť dopriať cez všetky ročné obdobia okrem zimy, ak teda nemáte uzavreté terasové priestory.

Po príchode domov každému dobre padne, keď si vyloží nohy na konferenčný stolík, vezme do rúk dobrú knižku, zapne do pozadia jemnú relaxačnú hudbu, uvarí šálku bylinkového čaju s citrónom a medíkom. Keď vám bude svietiť slnko do očí, vyriešite to jednoduchým spôsobom – stiahnete balkónovú markízu do požadovanej úrovne.

Žiaden alkohol

Ak sa cítite frustrovane a hneď po príchode z práce si otvárate niekoľko fliaš alkoholu, zastavte to skôr, ako to prerastie do závislosti.

Uvedomte si, že sami by ste si zničili zdravie, konkrétne pečeň, ktorej by pomohol azda len poctivo pripravený čaj z pestreca mariánskeho.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button