Ako liečiť

Ako odstrániť kruhy pod očami? Príčiny a rýchla pomoc

tmavé kruhy pod očamiNepekné kruhy pod očami sa najčastejšie objavujú po prebdenej noci. Môžu však mať aj iné príčiny. Nejedná sa spravidla o vážny problém, navyše sa dá pomerne účinne a rýchlo odstrániť. V dnešnom článku si povieme, aké sú najrýchlejšie spôsoby odstránenia kruhov pod očami, ktoré je dobré poznať. Ako odstrániť kruhy pod očami? Aké sú príčiny kruhov pod očami a aká môže byť rýchla pomoc?

Obsah článku:

 • Príčiny kruhov pod očami
 • Spôsoby rýchleho odstránenia
 • Čo je potrebné
 • Ako dlho to potrvá
 • Príčiny kruhov pod očami

Charakteristické kruhy, keď je pokožka začervenaná či tmavá tesne pod očami, vznikajú v dôsledku podráždenia. Dochádza tu totiž k obmedzeniu prietoku krvi, prípadne je to spôsobené prílišným zadržiavaním vody a tuku.
Medzi najčastejšie príčiny patria:

 • Nezdravý životný štýl – fajčenie, zlá životospráva
 • Nedostatok kvalitného spánku
 • Alergické reakcie
 • Prílišná námaha očí
 • Stresové vypätie
 • Zlá starostlivosť o pokožku
 • Vplyv slnečného žiarenia

Spôsoby rýchleho odstránenia kruhov pod očami

ľad na cucflekPoužitie kocky ľadu

K rýchlemu odstráneniu kruhov pod očami sa dá použiť jednoduchý „liek“ v podobe kocky ľadu. Tú priložte na postihnuté miesto a jemne s ňou masírujte pokožku.

Chlad pomôže rozprúdiť krv. Práve nedostatočné prúdenie krvi je jednou z hlavných príčin tvorby kruhov pod očami.

Kávová lyžička

Podobne ako kocka ľadu pôsobí tiež napríklad aj kávová lyžička. Tú nechajte vychladiť v mrazničke a potom ju priložte pod oko.

Uhorka

ako odstrániť kruhy pod očamiUhorka obsahuje živiny a látky, ktoré majú vo všeobecnosti veľmi pozitívny vplyv na ľudskú pokožku. Preto je dobré ju používať aj ako prevenciu kruhov pod očami.

Stačí si nakrájať obyčajnú šalátovú uhorku na tenké plátky, ktoré potom priložíte na pokožku a necháte pár minút pôsobiť.

Správny pitný režim

Slúži predovšetkým ako preventívne opatrenie. Súvisí so zdravým životným štýlom. Zamerajte sa preto na to, aby ste vypili aspoň dva litre tekutín, nepočíta sa však do toho pitie kávy či sladených nápojov alebo alkoholu a pod.

Pravidelný pitný režim napomáha k správnej funkcii obličiek. To má za následok, že sa voda zbytočne nezadržiava v tele, čo môže byť jedna z príčin častej tvorby kruhov pod očami.

Masáž

Pomáha k zlepšeniu prekrvenia pokožky. Tá sa zároveň vďaka pravidelnému masírovaniu stáva odolnejšou a logicky vzaté tiež vitálnejšou.

Použitie krémov na kruhy pod očami

Na kruhy pod očami existujú aj špeciálne kozmetické prípravky.

Micelárny roztok – ide o roztok, ktorý je priamo určený na odstránenie kruhov pod očami. Obsahuje účinné látky, ktoré napomáhajú rýchlej regenerácii pokožky a jej prekrveniu. Aplikuje sa pomocou vatových tampónov na tvár a krk. Stačí ho jemne v masírovať do kože okolo očí a nechať asi desať minút pôsobiť. Používa sa raz denne. Balenie kúpite za necelých 14€.

Dizao Dvojzložková placentovo-kolagénová maska na oči – Prípravok, ktorý pomáha vylepšiť vzhľad pokožky v mnohých prípadoch. Okrem redukcie tmavých kruhov pod očami ho môžete použiť tiež k postupnému vyhladeniu vrások a vypnutiu pleti. Jeho účinky sa prejavia už po cca 2 týždňoch používania. Cena jedného balenia tejto masky je iba 2,5€. Prečítajte si aj článok ako sa zbaviť cucfleku.

Čo je potrebné na odstránenie kruhov pod očami?

 • Zdravá životospráva
 • Používanie kozmetických prípravkov na kruhy pod očami
 • Pravidelné masáže

Ako dlho potrvá zbavenie sa kruhov pod očami?

Odstránenie kruhov pod očami je obvykle otázkou niekoľkých hodín. Ak je stav vyvolaný v dôsledku nedostatku spánku, je najlepším riešením zaľahnúť do postele a dospať to, čo ste počas noci nestihli.

Ak však potrebujete fungovať a nemáte čas na spánok, použite niektorú z vyššie uvedených metód, ktorou kruhy pod očami aspoň účinne zamaskujete.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button