Zdravie a krásaAko liečiťNávody

Ako zmierniť nepríjemné potenie?

nepríjemné poteniePotenie je normálny fyziologický jav, ktorý zo zdravotného hľadiska telu prospieva a plní ochrannú funkciu proti prehriatiu. Ak však je nepríjemné potenie intenzívnejšie, dovedie nás za rôznych okolností k nepríjemným situáciám. Príčinou sú parfumy, ktoré podporujú nadmerné potenie, často to býva aj emocionálny stres. Nemusí byť horúce počasie, aj v mraze sa môžeme potiť. Je to zložitá záležitosť, nebudeme v tomto článku hľadať príčiny prečo sa potíme, ale ako potenie eliminovať. Pozrite sa na tento problém z hľadiska prevencie.

Pre dobrý pocit a na nepríjemné potenie použite antiperspirant

Tieto zložky v podobe krémov alebo spreja zamedzujú množeniu baktérií a rozkladu týchto baktérií na ľudskom tele. Práve premnožené a rozkladajúce sa baktérie spôsobujú nepríjemný a osobitý zápach.

antiperspirantPoužívajte Antiperspirant pre pocit istoty, že nebudete okolie obťažovať nepríjemným zápachom a nadobudnete tím aj primerané sebavedomie a vnútorný pokoj.

Lebo tento hendikep vás môže v spoločnosti patrične vyviesť z miery a tím zhoršiť aj stav potenia.

Doprajte telu striedavý kúpeľ

Zmena teploty sťahuje cievy a pozitívne ovplyvňuje intenzitu potenia. Pri nadmernom potení si doprajte kúpeľ v horúcej aj studenej vode. Pozor, neodporúča sa u ľudí s cukrovkou a so zlým krvným obehom!

Na spotené nohy hypermangán

Ak trpíte nadmerným potením nôh, doprajte si kúpeľ v teplom až horúcom roztoku ružového hypermangánu. Pomáhajú tiež dezinfekčné mydlá a ošetrenia formalínovými masťami.

Čo použiť na zmiernenie potenia:

  • nalepte si samolepiace potítka do podpazušiapot
  • doprajte svojmu organizmu zinok, nedostatok zinku spôsobuje určitý zápach, pokožkou sa vylučuje viac močoviny
  • pokúste sa zbaviť niektorých neresti alebo ich aspoň obmedziť: fajčenie, nadváha, pitie kávy vo zvýšenej miere, kofeín tiež podporuje potenie
  • nenoste nepriedušné materiály, nepríjemné potenie to podporuje

Pomôže aj príroda

Je mnoho bylinných čajov, ktoré zakúpite v lekárni proti poteniu, pomáha odvar z listov orecha, dubová, brezová alebo vŕbová kôra.

Nové metódy ako na nepríjemné potenie

Estetická medicína používa rozhodne najsilnejšie zbrane proti nadmernému poteniu, je to botulotoxín, ktorý sa pichá do inkriminovaných miest, a to do dlaní, plôšok nôh a do podpazušia, kde je najväčšia koncentrácia potných žliaz.

Podstata je v tom, že sa preruší prenos nervového vzruchu do týchto miest ľudského tela, ktoré nie sú aktivované, a nedochádza teda k poteniu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button