Ako liečiť

Ako liečiť kožnú pleseň?

kožnú pleseňSnáď každý z vás už zažil svrbenie kože a rôzne iné iné nepríjemnosti, ktoré na kožnú pleseň poukazujú. Niekedy postačí si podráždeného miesta nevšímať, poprípade len potrieť chladiacim gélom, ale môžu nastať prípady, keď sa nenápadný začiatok v podobe začervenania kože zmení na kožnú pleseň, ktorej sa len tak ľahko nezbavíte. Nasledujúce riadky vám poskytnú aspoň základné informácie, ako sa správať pri napadnutí touto zákernou chorobou.

Ako kožnú pleseň rozpoznať?

Kožná pleseň je nákazlivé ochorenie, ktoré sa vyžíva vo vlhkých teplých priestoroch (sprchy, kúpele, verejné šatne), kde sa s ním tiež najčastejšie stretnete. K prepuknutiu plesne napomáha okrem iného nepriedušná obuv, otlaky, či rôzne kožné zranenia.

ako na kožnú pleseňTakáto pleseň sa prejavuje začervenaním kože, svrbením, mokvaním alebo tvorbou šupiniek, a to najčastejšie na nohách a chodidlách.

Avšak v počiatočných štádiách môže byť trochu zložité pleseň vôbec spozorovať, nieto ju odlíšiť od iných kožných chorôb (napr. ekzém, lupienka).

Ak ste presvedčení, že máte na sebe tohto kožného parazita, môžete pred návštevou lekára vyskúšať rôzne voľne predajné lieky, najčastejšie masti, spreje, gély ale aj rôzne babské rady. Tie podľa pribalených návodov opatrne nanášajte na postihnuté miesto.

Čo robiť ak máte kožnú pleseň?

Dbajte tiež na zvýšenú hygienu a priedušnosť postihnutej oblasti. Používajte špeciálne sírové a dechtové mydla, dostupné v každej lekárni.

Po každom umytí nezabudnite postihnuté miesto poriadne vysušiť, a nechajte ho voľne dýchať. Netreba snáď pripomínať hygienu a umývanie nôh, kde sa pleseň môže objaviť veľmi ľahko.

kožná pleseň a jej prevenciaNajjednoduchší spôsob boja proti kožným plesniam je prevencia. Pravidelná hygiena je samozrejmosťou. Noste voľnú a priedušnú obuv, nikdy si nepožičiavajte cudziu obuv.

Na bazénoch a kúpaliskách nechoďte naboso, ale noste ľahko umývateľné sandále, žabky pod. To isté platí v spoločných sprchách, šatniach, saunách a iným podobným zariadením.

Pár tipov ako proti kožnej plesni bojovať

Nepoužívajte spoločné uteráky. Majte svoje nohy v suchu a pravidelne ich kontrolujte. Tieto pravidlá dodržujte obzvlášť, ak máte citlivejšie kožu, náchylnú na infekcie a plesne.

Ak problémy pretrvávajú alebo sa vám zdá čokoľvek v neporiadku, je nevyhnutné navštíviť lekára.

Podobné články

1 komentár

  1. ludia z vlastnej skusenosti vam popisem co som pil mesiac a vyliecil som si plesen ktoru som mal na nohax a rukax ….napoj som si urobil z ; jablkovy ocot,zazvor,kurkuma ziva,chren, 3chilli papricky,hlavka cesnaku /na nete som to nasiel pod nazvom napoj starych mnichov / to secko nalozte do 7 dcl skla a nexajte 14 dni odstat , precedit a mate cca 3,5 dcl / urobil som si 2 skla pre istotu / tejto tekutiny ktoru som pil 5 x denne 1 polievkova lyzica + spirulina , prisaham ze to mi pomohlo, najprv som dal na rady ktore ma stali 80€ a marna snaha ….viac info na fcb qwentin mckanzie

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button