Ako liečiť dnu? Klasická liečba a liečenie pomocou doplnkov

dnaDna je ochorením, ktoré síce nie je tak časté ako iné choroby, avšak jej výskyt je pomerne nepríjemnou záležitosťou, ktorá človeka dosť trápi a obmedzuje ho v pohybe. Ide o chorobu, ktorú možno označiť ako zvláštny typ artritídy. Ako liečiť dnu? Klasická liečba a liečenie pomocou doplnkov.

V článku sa dočítate o:

 • Bežnej liečbe dny
 • Prírodnej liečbe
 • Prevencii
 • Ako dlho liečba potrvá?

V kĺboch ​​sa hromadí príliš kyseliny močovej, čo má za následok pichanie a bolesti. Postihuje najviac kĺb na palci na nohe, vyskytnúť sa však môže tiež u kolenných kĺbov, u kĺbov na zápästí atď. Pozná sa tak, že kĺb sa zapáli a sčervená. Tieto javy sú sprevádzané silnými bolesťami.


Postup pri liečbe dny


Bežná liečba dny

Dna sa klasicky lieči po konzultáciách s lekármi. Tí odporučia zmenu jedálnička, kedy vám bude nastavená diéta. Rozhodne sa vyvarujte prejedania a konzumácie nezdravých jedál a nápojov, vynechajte alkohol vo väčšom množstve.

dna a aloe veraPri liečbe Dny sa používajú aj špeciálne lieky, ktoré pomáhajú redukovať množstvo kyseliny močovej v kĺboch, ktorá chorobu zapríčiňuje.

Existuje aj originálny čaj na na dnu, ktorý prispieva k regulácii optimálneho vylučovania kyseliny močovej z organizmu.

Liečba prírodnými produktmi

Za veľmi účinný produkt, ktorý je na čisto prírodnej báze a je odporúčaný aj lekármi, je v prípade dny považovaná šťava z Aloe vera , ktorá obsahuje prírodné polysacharidy.

K liečbe pomáha tiež lucerna (tú možno kúpiť aj v kapsuliach), lopúch a ďalšie rastliny. Vhodné je konzumovať väčšie množstvo zeleniny. Robte si napríklad šťavy z paradajok a pod.

Prevencia proti dne

ako liečiť dnuDôležitá je zdravá a pravidelná strava. Riziko vzniku dny sa zvyšuje vtedy, keď trpíte obezitou, neprospieva ani prílišné holdovanie alkoholu.

Prejavuje sa najčastejšie u ľudí po štyridsiatke.

Ako prevencia proti chorobe je doporučované okrem zdravej stravy sa tiež vyhýbať stresovým situáciámDna však môže byť vyvolaná aj vplyvom nejakej predchádzajúcej operácie a zranenia kĺbu.

Čo je potrebné na liečbu dny?

 • Diétna strava
 • Konzumácia zeleniny
 • Lieky na redukciu kyseliny močovej
 • Aloe vera

Ako dlho liečba potrvá?

Dna sa lieči veľmi pomaly a ťažko, je potrebné, aby ste boli trpezliví.

V každom prípade je potrebné túto chorobu konzultovať s lekármi, samotná zmena jedálnička a domáce liečba nestačí.

Aké budú náklady na liečbu?

Za vhodný prípravok, ktorý pomáha tlmiť dnu, je považovaná šťava z Aloe vera. Tú možno zakúpiť aj cez internet, a u overeného predajcu máte istotu že dostanete kvalitný produkt, litrová fľaša vyjde na necelých 13€. Vydrží však pomerne dlho, pretože dávkovanie je malé, zhruba len dve lyžice za deň.


Mohlo by vás zaujímať

AKo sa zbaviť atopického ekzému

Dôsledne načúvajte svojmu telu, keď sa vám snaží niečo povedať

Možno ste ani netušili, že atopická dermatitída, alebo aj atopický ekzém postihuje až 30% celej …

3 komentáre

 1. Dlhé roky som si s dnou nevedela dať rady a chodila som po doktoroch a všeliakých vyšetreniach a nič mi nepomáhalo … skúšala som aj všeliaké čajíky a zmenu stravy, proste nefungovalo to, až šťava z aloe vera mi pomohla 🙂 , nechápem prečo nič iné nezaberalo a ta šťava zabrala .. už nikdy nechcem zažiť tie strašne bolesti čo som predtým mala a ani najhoršiemu nepriateľovi by som ich nepriala

  • Ja si aloe vera kupujem z dôvodu zlepšenia trávenia a imunity ale tušim že moja babička mala tiež doma aloe vera šťavu, ževraj jej ju odporučil lekár.

 2. Skúšala som všetky príchute a odporúčam kúpte si čučoriedkovú ta okrem toho že je zdravá tak aj skvele chutí :)))má skvelé zloženie 94% aloe vera 5% med a nejaké 1% čučoriedky

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.