Ako liečiť

Ako liečiť dnu? Klasická liečba a liečenie pomocou doplnkov

dnaDna je ochorením, ktoré síce nie je tak časté ako iné choroby, avšak jej výskyt je pomerne nepríjemnou záležitosťou, ktorá človeka dosť trápi a obmedzuje ho v pohybe. Ide o chorobu, ktorú možno označiť ako zvláštny typ artritídy. Ako liečiť dnu? Klasická liečba a liečenie pomocou doplnkov.

V článku sa dočítate o:

 • Bežnej liečbe dny
 • Prírodnej liečbe
 • Prevencii
 • Ako dlho liečba potrvá?

V kĺboch ​​sa hromadí príliš kyseliny močovej, čo má za následok pichanie a bolesti. Postihuje najviac kĺb na palci na nohe, vyskytnúť sa však môže tiež u kolenných kĺbov, u kĺbov na zápästí atď. Pozná sa tak, že kĺb sa zapáli a sčervená. Tieto javy sú sprevádzané silnými bolesťami.

Postup pri liečbe dny

Bežná liečba dny

Dna sa klasicky lieči po konzultáciách s lekármi. Tí odporučia zmenu jedálnička, kedy vám bude nastavená diéta. Rozhodne sa vyvarujte prejedania a konzumácie nezdravých jedál a nápojov, vynechajte alkohol vo väčšom množstve.

dna a aloe veraPri liečbe Dny sa používajú aj špeciálne lieky, ktoré pomáhajú redukovať množstvo kyseliny močovej v kĺboch, ktorá chorobu zapríčiňuje.

Existuje aj originálny čaj na na dnu, ktorý prispieva k regulácii optimálneho vylučovania kyseliny močovej z organizmu.

Liečba prírodnými produktmi

Za veľmi účinný produkt, ktorý je na čisto prírodnej báze a je odporúčaný aj lekármi, je v prípade dny považovaná šťava z Aloe vera , ktorá obsahuje prírodné polysacharidy.

K liečbe pomáha tiež lucerna (tú možno kúpiť aj v kapsuliach), lopúch a ďalšie rastliny. Vhodné je konzumovať väčšie množstvo zeleniny. Robte si napríklad šťavy z paradajok a pod.

Prevencia proti dne

ako liečiť dnuDôležitá je zdravá a pravidelná strava. Riziko vzniku dny sa zvyšuje vtedy, keď trpíte obezitou, neprospieva ani prílišné holdovanie alkoholu.

Prejavuje sa najčastejšie u ľudí po štyridsiatke.

Ako prevencia proti chorobe je doporučované okrem zdravej stravy sa tiež vyhýbať stresovým situáciámDna však môže byť vyvolaná aj vplyvom nejakej predchádzajúcej operácie a zranenia kĺbu.

Čo je potrebné na liečbu dny?

 • Diétna strava
 • Konzumácia zeleniny
 • Lieky na redukciu kyseliny močovej
 • Aloe vera

Ako dlho liečba potrvá?

Dna sa lieči veľmi pomaly a ťažko, je potrebné, aby ste boli trpezliví.

V každom prípade je potrebné túto chorobu konzultovať s lekármi, samotná zmena jedálnička a domáce liečba nestačí.

Aké budú náklady na liečbu?

Za vhodný prípravok, ktorý pomáha tlmiť dnu, je považovaná šťava z Aloe vera. Tú možno zakúpiť aj cez internet, a u overeného predajcu máte istotu že dostanete kvalitný produkt, litrová fľaša vyjde na necelých 13€. Vydrží však pomerne dlho, pretože dávkovanie je malé, zhruba len dve lyžice za deň.

Podobné články

3 Comments

 1. Dlhé roky som si s dnou nevedela dať rady a chodila som po doktoroch a všeliakých vyšetreniach a nič mi nepomáhalo … skúšala som aj všeliaké čajíky a zmenu stravy, proste nefungovalo to, až šťava z aloe vera mi pomohla 🙂 , nechápem prečo nič iné nezaberalo a ta šťava zabrala .. už nikdy nechcem zažiť tie strašne bolesti čo som predtým mala a ani najhoršiemu nepriateľovi by som ich nepriala

  1. Ja si aloe vera kupujem z dôvodu zlepšenia trávenia a imunity ale tušim že moja babička mala tiež doma aloe vera šťavu, ževraj jej ju odporučil lekár.

 2. Skúšala som všetky príchute a odporúčam kúpte si čučoriedkovú ta okrem toho že je zdravá tak aj skvele chutí :)))má skvelé zloženie 94% aloe vera 5% med a nejaké 1% čučoriedky

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button