Ako podporiť rast rias?

ako podporiť rast riasAk ste nespokojné s dĺžkou alebo objemom svojich rias, iste ste už vyskúšali najrôznejšie druhy riaseniek a všemožné prostriedky na podporu rastu rias. Je však možné, že aj obyčajná surovina, ktorú máte bežne doma, podporí rast rias veľmi účinne a bez zbytočnej chémie. V nasledujúcom článku nájdete odporúčania, ako upraviť jedálniček a tiež niekoľko tipov na prírodné prostriedky, ktorými si zaistíte dlhé a husté riasy.


Ako upraviť jedálniček, aby ste podporili rast rias

Štruktúra riasy je (rovnako ako u vlasov) tvorená proteínovým vláknom keratínom, ktorý získate konzumáciou rastlinných a živočíšnych bielkovín (napr. mäsa, rýb, tofu, či strukovín).

prirodzene husté riasyĎalšími dôležitými látkami sú vitamín C (citrusy alebo paradajky), vitamín A, ktorý nájdete v jogurte, vajciach, či rybom oleji. Taktiež sú dôležité vitamíny skupiny B obsiahnuté napríklad v mlieku a vajciach.

Do svojho jedálnička zaraďte tiež potraviny obsahujúce vápnik (mliečne výrobky, mak, orechy, tofu a ďalšie). Rast rias podporia aj omega-3 mastné kyseliny, doprajte si ich vo forme rybieho mäsa.


A aké prírodné prostriedky používané zvonka na riasy vám môžu pomôcť

Ricínový olejricínový olej sa vyrába zo semien ricínu obyčajného a je známy pre svoje stimulačné účinky. Pravidelné používanie ricínového oleja vám zabezpečí hustejšie lesklé riasy.

Mandľový olej – mandľový olej vám pomôže proti nepríjemnému rednutiu rias.

Olivový olej s citrónom – olivový olej je bohatý na vitamín E a kyselinu olejovú. Podporí rast rias aj vlasov, a ak do neho na 2 týždne naložíte citrónovú kôru, obohatíte ho o cenné látky, ktoré majú čistiace a stimulačné účinky. Olivový olej môže tiež prispieť k tmavnutiu vašich rias.

olivový olejOleje môžete na riasy aplikovať pomocou vatového tampónu alebo dôkladne vyčistenej starej kefky z riasenky. Večer pred spaním naneste olej na odlíčené riasy a ráno ho potom zmyte teplou vodou.

Zelený čajzelený čaj obsahuje flavonoidy podporujúce rast vlasov aj rias. Nesladený zelený čaj naneste pomocou vatového tampónu na riasy a po 15 minútach ich umyte čistou vodou. Tento postup opakujte 2x denne.

Tipy

  • Pre zdravé riasy je vhodné z času na čas vynechať líčenie. Večer pleť pravidelne dôkladne odlíčte.
  • Citrónovú šupku môžete naložiť aj do iných druhov olejov.

Upozornenie

Tento článok a jeho jednotlivé body majú len informatívny charakter.

Prečítajte si aj tieto články:


Mohlo by vás zaujímať

Ako mať oči v bezpečí počas celého roku

Naučte sa mať oči v bezpečí po celý rok

Každý dobre vie, že zdravie má len jedno, a preto je nevyhnutné sa oň aj …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.