AkoaPreco.com > Ako liečiť > Ako podporiť oslabenú imunitu?

Ako podporiť oslabenú imunitu?

ako podporiť oslabenú imunituKrehká obranyschopnosť organizmu bráni na jeseň všetkým radovánkam aj práci. Prechladnutie, nádcha a kašeľ na nás číhajú na každom kroku. S pomocou nasledujúcich rád sa vaša znížená imunita vráti do celoročného normálu. Ako podporiť oslabenú imunitu – ako imunitu tela posilniť? Pomáha napríklad hliva ustricová alebo rakytník rešetliakový. Ako podporiť oslabenú imunitu?

Ako jednoducho podporiť oslabenú imunitu


Oslabená imunita je problém veľkej časti našej populácie. Jesenné daždivé počasie nás často zažene rovno do postele a na posilnenie imunity už je neskoro.

podpora oslabenej imunity na jeseň a v zimeZačnite sa pripravovať, kým je čas. “Každý rok, keď skončí babie leto, pravidelne si ľahnem s prechladnutím. Vadí mi striedanie teplôt a nečakaný dážď, na ktorý väčšinou nie som pripravený, “opisuje čitateľ Peter zo Žiliny. “Je to môj každoročný nepríjemný rituál,” dodáva Peter.

Kedy oslabenú imunitu posilňovať

Proti slabej obranyschopnosti bojujte celý rok. Ideálny je dostatočný odpočinok a zdravý životný štýl. Odpočinutému telu, ktoré je dobre živené a má dostatočný pohyb, sa väčšinou prechladnutie vyhne.

V čase, keď nám hrozí chrípka viac ako inokedy, je dobré si dopriať ešte viac vitamínov a minerálov ako obvykle. Zelenina a ovocie by na vašom jedálničku mali byť denne. Je to lepší variant ako vitamínové doplnky. Pokiaľ ale ovocie alebo zeleninu z nejakého dôvodu nemôžete, siahnite po vitamínoch v prášku.


Bylinky na oslabenú imunitu

plody rakytníka pred domomPomocnú ruku môžu podať aj bylinky. Jedným z bezpochyby najsilnejších pomocníkov je cesnak. Odborníci radia dva strúčiky denne. To ale môže byť pre mnohých problém.

Telesnú obranyschopnosť zvyšuje aj hliva ustricová alebo rakytník rešetliakový. Skvelý je aj šípkový čaj s medom alebo čaj z kvetov zo sedmokrásky. Čím ďalej väčšiu obľubu si získava aj Leopardovka čínska, ktorá sa prezýva aj Angínovník čínsky. Pestovať sa dá aj v kvetináči.

Očkovanie a posilnenie oslabenej imunity


Posledným, aj keď pre mnohých trochu kontroverzným variantom, je očkovanie. Očkovanie sa odporúča hlavne pre malé deti a starších ľudí. Ideálnou dobou, kedy je dobré sa nechať očkovať proti chrípke, je september až november. Cena dávky je okolo 11 €, pre niektorých pacientov hradí v plnej výške očkovanie zdravotná poisťovňa.

Mohlo by vás zaujímať

Microbladding obočia

Zvažujete microblading obočia? Týchto 6 vecí vám pomôže rozhodnúť sa

Ak túžite po dokonalom obočí, no zároveň vás nebaví jeho každodenná úprava, microblading určite stojí …

Jeden komentár

  1. mne pomohlo v chripkovom obdobi uzivat stopbacil sirup ako prevenciu voci chorobe, bylinky mi urobili dobre a vitaminy co uziva a sirup zabral

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.