Úvod / Návody / Ako si vyčistiť náušnice?

Ako si vyčistiť náušnice?

ako vyčistiť náušniceZvlášť strieborné náušnice a prstienky rady černejú a strácajú svoju prirodzenú krasu. Existuje však lacný a jednoduchý návod, ako im doma v kuchyni ich eleganciu vrátiť. Prečítajte si článok ako si vyčistiť náušnice jednoducho a doma?

Čo vám treba ak chcete vyčistiť náušnice:


  • očernený šperk
  • voda
  • soľ
  • abrazívna zubná pasta
  • malá kefka (napr.  stará na zuby)
  • mištička

Postup čistenia náučínic

Do plytkej mištičky vložíme náušnice či iný šperk, ktorý nám začernel. Prilejeme teplú vodu a zasypeme soľou.

čistenie náušnícSoľ sa bude pomaly rozpúšťať. Necháme chvíľu pôsobiť, potom začneme čistiť ťahmi vatového tampónu, alebo lepšie malou kefkou ako napr. starou zubnou kefkou. Šperk/náušnice trieme rozpúšťajúcou sa soľou a otáčame.

Po zhruba 5 až 10 minútach vyberieme, prepláchneme vodou a osušíme. Náušnice sa už budú zase lesknúť. Pre zvýšenie efektu je možné dokončiť prácu abrazívnou pastou (napr. niektoré bieliace pasty na zuby), ktoré odstránia ďalšie jemné čiastočky.

čistenie šperkov a náušníc zubnou kefkouVo finále je veľmi vhodné šperky naleštiť, a to miernym tlakom na vatový tampón na tyčinke, ktorým budeme drahé kovy prechádzať. Vaše náušnice tak získajú potrebný lesk a vitalitu.

Tipy ako vyčistiť náušnice

V prípade retiazok a jemných ručných prác je mechanické čistenie veľmi zložité – skôr ich ponecháme v roztoku na vyčistenie. Ťahy cez šperky vatičkou vedieme vždy po smere spojov, v prípade náušníc od závesu smerom dolu.

Varovanie


Pozor na kamienky vsadené do šperkov. Tento spôsob čistenia náušníc je vyskúšaný a overený ako bezpečný spôsob a fungujúci u striebra a aj všetkých náhražok “kermašového typu”. Pri ostatných druhoch kovu radšej zvoľte na čistenie mechanickou cestou (navlhčená vatová tyčinka).

Ako si vyčistiť náušnice?
5 (99.33%) 30 hlasov

Mohlo by vás zaujímať

Prečo čistiť studňu

Prečo čistiť studňu a postup, ako na to?

Praktickým riešením, ako ušetriť za prevádzku domácnosti, je využívanie vlastnej studne ako zdroj pitnej a …

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.