Úvod / Kuchyňa / Ako vyčistiť medený riad?

Ako vyčistiť medený riad?

ako vyčistiť medený riadMedený riad, to je skvost a zaslúži si, aby bolo oň riadne postarané. Možno ste na jeho čistenie vyskúšali všeličo, ale stále to nie je také, ako by ste to chceli mať. Lesknúce, bez fľakov a škvŕn, alebo ich aspoň  čo najviac zneutralizovať. Aby tento riad mal punc výstavných kúskov, poradíme vám niekoľko čistiacich a účinných variantov. Ako vyčistiť medený riad?

Čo budete na čistenie medeného riadu potrebovať:


  • handra
  • soľ
  • citrón
  • prášok do pečiva
  • worcester
  • voda
  • ocot

Worcesterová omáčkačistenie medeného riadu

Áno, je to tá známa worcesterová omáčka, ktorá sa používa a pridáva ako príchuť do sviečkovej. Tak teda na hubku naneste tento worcester a potrite s ním medené hrnce, panvice alebo akýkoľvek druh medeného riadu.

Nechajte pôsobiť asi 5 minút a rozotierajte hubkou všade a dôkladne po riade a zároveň šúchajte. Nakoniec hrnce opláchnite a utrite dosucha.


Citrónová šťava a prášok do pečiva

Oboje zmiešajte, aby vznikla pasta, ktorá sa dá dobre rozotierať a aby na hrnci držala. Naneste ju na medený riad handričkou, nechajte najskôr pôsobiť asi 5 minút a potom handričkou znova pretierajte, najmä v oblasti úchytov, držiakov. Potom riad umyte horúcou vodou.

Soľ a ocot

ako umývať medený hrniecDo hrnčeka nalejte ocot a pridajte 3 plné lyžice soli. Zmes miešajte, kým sa nerozpustí. Potom medený riad týmto roztokom hubkou umyte, nechajte zase niekoľko minút pôsobiť a po tom drhnite dočista. Opäť umyte teplou alebo horúcou vodou.

Polovica citróna a soľ

Ak stále zostávajú na medenom riade nejaké škvrny, rozpoľte citrón, namočte ho tým rozrezaným do soli, nech sa bohato nabalí a tým citrónom škvrny drhnite. Opakujte znovu namočením do soli a stále drhnite. Potom dobre opláchnite.

Teraz už určite má medený riad ten správny lesk a šmrnc. Bude vyzerať skvele a honosne.

Odporúčané články:


Ako vyčistiť medený riad?
5 (99.29%) 28 hlasov

Mohlo by vás zaujímať

Prečo čistiť studňu

Prečo čistiť studňu a postup, ako na to?

Praktickým riešením, ako ušetriť za prevádzku domácnosti, je využívanie vlastnej studne ako zdroj pitnej a …

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.