Ako si vybraťChudnutieŠport

Ako vybrať eliptický trenažér (crossový trenažér)?

crossový trenažér

Eliptický trenažér podporuje spaľovanie tukov, zlepšuje činnosť srdcového svalu a krvný obeh, a ponúka efektívny tréning celého tela. Navyše vďaka plynulému eliptickému pohybu sa nemusíte obávať toho, že by ste zbytočne preťažovali kĺby. Pomôžem vám vybrať vhodný eliptický trenažér, ktorý bude zodpovedať vášmu zámeru cvičenia. Vďaka týmto radám pri nákupe eliptického trenažéra ušetríte.

Pár slov o eliptickom trenažéri

Eliptický trenažér je obľúbený posilňovací stroj šetrný ku kĺbom, ktorý sa predáva aj pod názvom crossový trenažér, orbitrek alebo skrátene eliptical.

Nohy sa pri cvičení na trenažéri pohybujú v elipsách. Tento posilňovací stroj efektívne nahrádza bežecký trenažér, rotoped aj stepper. Možno ho používať pre rekreačné cvičenie. Zapojiť sa môže takmer celá rodina vďaka nastaviteľnej náročnosti. Je vhodný do domácej posilňovne aj do fitness centra.

Voľba brzdného systému trenažéra

efektívne cvičenieV drvivej väčšine prípadov dnes narazíte na eliptický trenažér s magnetickým brzdným systémom. Prečo je toto kritérium dôležité? Jednak kvôli hlučnosti, plynulosti šliapania a opotrebeniu.

Magnetický brzdný systém trenažéra umožňuje plynulý chod, odpor je vytváraný magnetom, kdežto u staršieho typu – pásového trenažéru – ste museli počítať so zasekávaním a hlučnou prevádzkou.

Na trhu nájdeme aj moderný elektromagnetický brzdný systém.

Nosnosť eliptického trenažéra

Netreba zdôrazňovať, že každý trenažér má svoju nosnosť. Podľa vašej hmotnosti či hmotnosti rodinného príslušníka, volíme taký eliptický trenažér, ktorý vyhovuje. Nosnosť eliptického trenažéra priamo určuje silu rámu.

Stredové uloženie

eliptický trenažérKvalitné stredové uloženie eliptického trenažéra má vplyv, okrem iného, na intenzitu tréningu.

Pred miskovým stredom dajte prednosť ložiskovému, ktorý má dlhšiu životnosť a tichý chod.

Na tento parameter sa rozhodne predajcu pred nákupom spýtajte. Miskový stred je často poruchový a bude vás stáť nemalé peniaze za časté opravy.

Záťažové koleso

Výhodnejšie je vybrať ťažšie záťažové koleso eliptického trenažéra, pretože dosiahnete plynulejší chod.

Ovládanie záťaže

Existujú dva základné typy zvládania záťaže eliptického trenažéra: manuál a elektrické. Druhý variant ponúka prednastavenie vlastných programov cvičenia.

Madlá a rukoväte

Rovnako ako pri obyčajnom bicykli, aj eliptický trenažér by mal byť osadený kvalitnými rukoväťami, najlepšie s protišmykovými krytmi.

Počítač eliptického trenažéra

Počítač je štandardným vybavením eliptického trenažéra. Základom sú ukazovatele času stráveného cvičením, aktuálna a priemerná rýchlosť a celková prejdená vzdialenosť.

Niektoré eliptické trenažéry poskytujú informácie o tepovej frekvencii či počtu spálených kalórií. Luxusnejšie eliptické trenažéry možno potom napojiť na počítač, a napríklad jazdu reálne zobrazovať v krajine.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button