Šport

6 možností, ako posilňovať doma

ako posilňovať domaZačiatok nového roka a veľa ľudí si pri tej príležitosti dáva rôzne predsavzatia – že prestanú fajčiť, budú držať diétu alebo začnú cvičiť. Ale predsavzatia si môžete dávať po celý rok a možno aj vy ste sa rozhodli, že začnete posilňovať a teraz hľadáte výhovorku, prečo sa do posilňovne nedostanete. Ale posilňovať môžete aj doma. Poďte sa pozrieť na 6 možností ako posilňovať doma.

Posilňovanie doma s váhou vlastného tela

Aby ste mohli posilňovať, nepotrebujete k tomu žiadne vybavenie, úplne si vystačíte s vlastným telom.

Môžete robiť kliky, drepy, skracovačky a množstvo ďalších rôznych cvikov s vlastnou váhou. Stačí si vytvoriť cvičebný plán podľa vašich potrieb a toho sa držať. Jedná sa o veľmi účinný spôsob cvičenia, ktorý ponúka veľa možností.

Pozrite sa napríklad aké cviky sa hodia k posilneniu brušných svalov.

Posilňovanie doma s činkami

činky a ako posilňovať domaČinky patria k základnému vybaveniu domáceho posilňovania. Môžete s nimi posilňovať bicepsy, tricepsy, ramená, atď. Zožeňte si jednoručné činky o rôznych hmotnostiach, činku obojručnú.

Činky môžete nahradiť tiež pružinovým posilňovačom alebo pružnou gumou na posilňovanie.

Tip: veľmi lacné činky kúpite najmä cez internet.

hrazda do dverí
Hrazda do dverí

Cvičenie na hrazde

Pre posilnenie rúk sa hodí aj hrazda, ktorá sa vzoprie medzi dvere. Na nej sa potom môžete rôznymi spôsobmi priťahovať. Podľa štýlu úchopu posilňujete iné časti rúk.

Cvičenie s TRX

TRX
System TRX

Ak ste niekedy vyskúšali lekciu cvičenia s TRX a páčilo sa vám to, kúpte si tento systém domov.

Výhodou je, že pre cvičenie nepotrebujete veľa miesta a záťaž cvičenia si upravujete podľa svojich schopností len náklonom tela.

Viac o TRX si môžete prečítať tu.

Posilňovacie stroje na doma

Ak to myslíte s posilňovaním vážne, kúpte si domov vlastný posilňovací stroj a zariaďte si svoju domácu posilňovňu.

V obchodoch so športovými potrebami a najmä na internete je veľká ponuka posilňovacích strojov a cvičiacich lavíc, takže si stačí vybrať.

ako použivať powerballPowerball

K posilňovaniu rúk sa hodí aj powerball, s ktorým môžete posilňovať zábavnou formou.

Doplnky pre cvičenie

Pre cvičenie s činkami si kúpte fitness rukavice, aby sa vám netvorili mozole. Hodiť sa môže aj sporttester. Na cvičenie využijete aj gymnastickú loptu alebo overball.

Dávajte pozor na techniku ​​cvikov

Aby bolo cvičenie účinné a riziko zranenia čo najmenšie, je potrebné dbať na správnu techniku ​​prevedenia cviku. Ak si nie ste s nejakým cvikom istí, navštívte najprv posilňovňu a využite služby profesionálneho trénera, ktorý vám poradí ako správne cvičiť a pomôže vám aj zostaviť cvičebný plán. Keď si budete cvičeniami istý, môžete sa pustiť do cvičenia doma.

Či už cvičíte doma alebo v posilňovni, nikdy sa nezabudnite pred cvičením správne rozcvičiť a pozornosť venujte aj záverečnému pretiahnutiu.

Tak nehľadajte výhovorky a s chuťou sa pustite do posilňovania doma.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button