Ako si vybrať

Ako vybrať remosku?

varenie v remoskeTieto nádoby na pečenie sa stali fenoménom slovenskej kuchyne pre svoje vlastnosti, ktorými sú predovšetkým univerzálnosť prípravy jedál, nenáročná obsluha a údržba, jednoduchá skladovateľnosť a dlhá životnosť. Výber najrôznejších typov remosiek je na našom trhu široký. Pár rád, ako vybrať remosku do kuchyne, môžu pomôcť.

Ako a podľa čoho si vybrať remosku

Univerzálny pomocník remoska

Remosku si môžete kúpiť v prípade, že nemáte potrebné miesto na klasickú rúru. Preto je remoska veľmi vďačným výrobkom tiež pre chatárov a chalupárov, ale svoje uplatnenie plnohodnotne nájde v domácnosti.

Jednotlivé časti

Ako správne vybrať remosku do vašej kuchyneRemoska sa skladá z troch častí, ktorými sú odnímateľné veko s vykurovacou špirálou, teflónovou misou a stojanom. Vyberať môžete z dvoch základných veľkostí – menšie a väčšie.

Ak v remoske plánujete pripravovať bežné jedlo pre dvoch ľudí, kúpte si menšiu.

Ak v nej chcete piecť trebárs buchty, vyberte si remosku väčšiu. Údajne najviac chutí kura pripravené práve v remoske. Pre umiestnenie celého kurčaťa do nádoby ale budete potrebovať väčšiu remosku.

Precízne veko remosky

Veká remosky sú vyrábané z nerezových materiálov a majú sklenené ohňovzdorné okienko ku kontrole pripravovaného jedla.

Remoska sa líši od klasickej panvice dvoma ventilmi vo veku, ktoré vznikajúco odvádzajú paru pri pečení. To má svoj efekt, lebo jedlo sa nevysušuje a zostane mäkké pri zachovaní svojej vône a chute.

Dokupovateľné súčasti

Do remosky si môžete zaobstarať rôzne misy, ktoré sú prevažne vyrábané s vysoko kvalitným teflónovým povrchom, na ktorom môžete piecť ako mäso tak aj koláč.

Samé pozitíva

Ako vybrať remoskuRemoska vám nahradí rúru a ešte usporíte peniaze za elektrickú energiu.

Môžete ju využiť ako zapekaciu misu, pretože je to v podstate niekoľko nádob v jednom.

Varenie v remoske je nenáročné a preto je vhodná aj pre menej skúsených kuchárov.

Navyše si jedlo z remosky uchová svoje živiny, je veľmi chutné a šťavnaté.

Povrch remosky

Povrch remosiek je buď z kvalitného teflónu, alebo nepriľnavého smaltu prípadne „nano ceramic“ s veľmi dlhou životnosťou.

Kde vybrať remosku?

Vybrať remosku sa vám oplatí na internetových stránkach, kde môžete v pohodlí domova listovať a vyberať z pestrej ponuky jednotlivých predajcov a objednať si dovoz remosky až priamo k vám domov.

…a ešte aj úspora energie

Výhoda remosky spočíva ďalej v tom, že má nízky príkon a všetko zvládne sama. Vložíte do nej mäso večer a môžete ísť pokojne spať. Proti elektrickej rúre usporí remoska až 80% energie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button