Ako si vybrať

Ako vybrať manžetové gombíky?

monogramové gombíkyManžetové gombíky prechádzali pánskou módou prekvapivo už takmer 800 rokov. Vždy by mali byť súčasťou pánskeho šatníka v rámci spoločenského obleku. Je známe, že znamenajú prestíž a zdôrazňujú osobnosť pravého gentlemana. Už pri výbere manžetových gombíkov je vhodné dodržiavať pravidlá ich nosenia, pretože ak nie sú vybrané nesprávne, tak nielen nespĺňajú svoj účel, ale taktiež sa z gentlemana stane obraz nevkusu. Ako manžetové gombíky správne vybrať? Pár základných informácií čítajte ďalej.

Ku každej udalosti prináleží iný typ manžetových gombíkov

Manžetové gombíky sa pripájajú na konce rukávov pánskych košelí. Viac než ich funkčnosť by vás mala zaujímať udalosť, pri ktorej sa použijú, pretože sú považované za pánske šperky, pri ktorých je dôležitý hlavne vizuál. Na spoločenské oslavy sa vyberajú nápadné gombíky, lesklé a tiež pestrofarebné.

manžetové gombíky pre praktické použitieNa pracovných schôdzkach alebo pri obchodných rokovaniach je vhodné zvoliť také, ktoré budú matné a v tmavých farbách, pretože tam by práve nemali na seba priveľmi pútať pozornosť.

Manžetové gombíky si vyberajte vždy aj podľa doplnkov, ktoré nosíte. Ak máte svetlé hodinky strieborných farieb, mali by byť v rovnakom štýle a farbe.

Ak hodinky nenosíte, tak ku gombíku pridajte sponku na kravatu alebo iný doplnok.

Praktické typy ako vybrať manžetové gombíky

Existuje veľa druhov. Najpredávanejšími sú prevliekacie a zaklapávacie. Ak chcete mať istotu, že držiak bude pevne držaný, tak si vyberiete radšej prevliekacie gombíky, pretože sú jednoúčelové a ľahko sa pripevňujú.

Po zaklapávacích manžetových gombíkoch siahnite, ak hľadáte univerzálnu variantu. Tieto gombíky obsahujú priečnu sklopnú tyčku, ktorá prechádza dĺžkami a následne sa vyberie do pravého uhlu. Najľahšie sa nasadzujú a zabraňujú vypadnutiu z rukáva.

Elegantné typy manžetových gombíkov

eleganciaAk chcete pôsobiť extravagantne, tak si vyrobte reťazové manžetové gombíky, ktoré sa používali do začiatku 20. storočia, ale aj dnes môžu nájsť popularitu na plesoch alebo historických stretnutiach.

Môžeme si však všimnúť, že retromóda sa k nám pomaly vracia.

Na výber máte tiež dvojstranné a dvojdielne gombíky. Jedná sa o drahšiu verziu klasických manžetových gombíkov, v týchto variantoch je však ozdobná hlava na oboch stranách a táto nevšednosť zodpovedá výrazne vyššej cene.

Originálny typ

Manžetové gombíky s monogramom sú zaujímavým typom pre mužov, ktorým nie je cudzia originalita. Takéto gombíky je možné vyrobiť na objednávku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button