Ako si vybrať

Ako si vybrať trezor?

vybrať trezor s eletronikou v ňomPochopiteľne vám nebudeme radiť, ako sa dostať nezákonne k peniazom, ale naopak ako si svoje veci či svoj byt chrániť proti zlodejom a proti ohňu. Ak ste sa rozhodli si vybrať trezor do svojej domácnosti, je potrebné vedieť pár vecí okolo jeho výberu.

Vybrať trezor znamená veľkú hmotnosť a kvalitný materiál

výber veľkého trezoraRozhodujúcim kritériom je miesto umiestnenia, keďže platí, že čím je trezor ťažší, tým je bezpečnejší a pre zlodejov ťažší.

Častým omylom býva robenie trezorov vstavaných do steny. Zákazníci sa inšpirujú detektívkami a filmami a potom sú realitou sklamaní. Trezor v stene je totiž len uzamknutou skrinkou a skúsený zlodej si s ním poradí.

Odolná a zabezpečená býva len čelná strana a ostatné steny sú väčšinou z obyčajného plechu.

Stačí tak krompáč a prebúranie múru z druhej strany. Preto, ak si chcete vybrať trezor, je potrebne mať okolo trezora aspoň 10 cm kvalitného betónu.

Vybratie vhodného miesta pre trezor

Odporúča sa myslieť na trezor už pri stavbe domu a uvažovať o zástavbe trezoru do podlahy alebo do steny.

Vhodnou variantou sú väčšie a ťažšie trezory, s ktorými sa nedá ľahko manipulovať. Obsahujú viac ocele a viac ochranných mechanizmov.

Toto pravidlo však neplatí úplne. Niektoré staršie typy svojím prevedením neboli prispôsobené dnešnému sortimentu náradia.

Aj kvalita a značka znamená veľa, keď si chceme „správne“ vybrať trezor

vybrať trezor s hrubými stenamiTrezory sú podobne ako zámky rozdelené do tried vyjadrujúcich ich odolnosť voči poškodeniu. Týchto tried je celkom sedem a informáciu sa dozviete zo štítku na vnútornej strane dverí.

Atestované trezory ďalej delíme podľa odolnosti proti vlámaniu a voči ohňu. Technologicky najnáročnejšie, často najťažšie ale aj najdrahšie sú trezory s atestom proti vlámaniu aj proti požiaru.

Ak si chcete zaobstarať trezor do domácnosti a uložiť v ňom peniaze či klenoty, ktoré chcete mať aj poistené, je dobré sa najprv poradiť s poisťovňou.

Najčastejšia chyba pri výbere trezora

Pozor na trezory z obchodných domov, ktoré sú spravidla bez certifikačných štítkov a ich kvalita nie je valná. Nie sú preto vhodné pre ukladanie skutočne cenných vecí.

Chráňte si svoj domov voči krádeži a nenechajte sa len tak ľahko okradnúť kvôli svojej nedbanlivosti.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button