Ako si vybraťZdravie a krása

Ako sa starať o svoje nohy? Výber ponožiek a obuvi

ako spoznať kvalitnu obuvOd narodenia sa nohy stávajú našimi spoločníkmi na celý život a je preto na nás, aby sme sa o ne starali so všetkou starostlivosťou. Lakovky, poltopánky, športová obuv, lodičky, kozačky, papuče, zdravotná obuv atď. V súčasnej dobe máme na výber z celej škály obuvi ale aj ponožiek, ktorá je ale tá najlepšia varianta pre naše nohy? Ako sa starať o svoje nohy a ako na správny výber ponožiek a vhodnej obuv?

Výber ponožiek

výber ponožiekPonožky vyberajte len príjemné pre nohy. Tieto ponožky sa väčšinou vyrábajú z bavlny s prímesou elastanu, z polyamidu a ďalších kvalitných vlákien.

Ponožky vyrobené iba z polyesteru nie sú vôbec vhodné.

Noha by v ponožke nemala byť priechodnou, takže vyberajte správnu veľkosť. Prečítajte si aj články ako obliecť a obuť novorodenca a ako vyčistiť brúsenú kožu.

Silónové ponožky

Silónové ponožky nie sú vhodné pre nosenie na celý deň, pretože k nohe tesne priliehajú a nohu tým škrtia. Obzvlášť diabetici by sa mali týmto silónovým ponožkám a podkolienkam úplne vyhnúť.

Výber obuvi

výber obuviVyberajte pohodlnú obuv a radšej navštívte nejaký obchod s kvalitnou obuvou.

Správny výber obuvi totiž ovplyvňuje našu chôdzu, postavenie klenby nohy a tiež držanie celého tela (bolesti a vychýlenie chrbta z osi).

Tvar a typ obuvi

Tvar obuvi má rešpektovať obrys nôh. Pri zlom výbere vznikajú často deformácie nôh.

Dôležitá je vkladacia stielka s vytvarovaným pätným lôžkom, ktorá zlepšuje stabilitu pri chôdzi a zaisťuje optimálne rozloženie tlakov chodidla na podložku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button