Úvod / Ako si vybrať / Ako sa starať o svoje nohy? Výber ponožiek a obuvi

Ako sa starať o svoje nohy? Výber ponožiek a obuvi

ako spoznať kvalitnu obuvOd narodenia sa nohy stávajú našimi spoločníkmi na celý život a je preto na nás, aby sme sa o ne starali so všetkou starostlivosťou. Lakovky, poltopánky, športová obuv, lodičky, kozačky, papuče, zdravotná obuv atď. V súčasnej dobe máme na výber z celej škály obuvi ale aj ponožiek, ktorá je ale tá najlepšia varianta pre naše nohy? Ako sa starať o svoje nohy a ako na správny výber ponožiek a vhodnej obuv?

Výber ponožiek


výber ponožiekPonožky vyberajte len príjemné pre nohy. Tieto ponožky sa väčšinou vyrábajú z bavlny s prímesou elastanu, z polyamidu a ďalších kvalitných vlákien.

Ponožky vyrobené iba z polyesteru nie sú vôbec vhodné. Noha by v ponožke nemala byť priechodnou, takže vyberajte správnu veľkosť.

Silónové ponožky

Silónové ponožky nie sú vhodné pre nosenie na celý deň, pretože k nohe tesne priliehajú a nohu tým škrtia. Obzvlášť diabetici by sa mali týmto silónovým ponožkám a podkolienkam úplne vyhnúť.

Výber obuvi

výber obuviVyberajte pohodlnú obuv a radšej navštívte nejaký obchod s kvalitnou obuvou.

Správny výber obuvi totiž ovplyvňuje našu chôdzu, postavenie klenby nohy a tiež držanie celého tela (bolesti a vychýlenie chrbta z osi).

Tvar a typ obuvi


Tvar obuvi má rešpektovať obrys nôh. Pri zlom výbere vznikajú často deformácie nôh.

Dôležitá je vkladacia stielka s vytvarovaným pätným lôžkom, ktorá zlepšuje stabilitu pri chôdzi a zaisťuje optimálne rozloženie tlakov chodidla na podložku.

Ako sa starať o svoje nohy? Výber ponožiek a obuvi
5 (99.2%) 25 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

rôzne veľkosti boxovacích vriec

Ako vybrať boxovacie vrece?

V poslednej dobe sa boxovacie vrecia stali veľmi obľúbenou športovou pomôckou. Už dávno totiž búchanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *