Ako sa starať o svoje nohy? Výber ponožiek a obuvi

ako spoznať kvalitnu obuvOd narodenia sa nohy stávajú našimi spoločníkmi na celý život a je preto na nás, aby sme sa o ne starali so všetkou starostlivosťou. Lakovky, poltopánky, športová obuv, lodičky, kozačky, papuče, zdravotná obuv atď. V súčasnej dobe máme na výber z celej škály obuvi ale aj ponožiek, ktorá je ale tá najlepšia varianta pre naše nohy? Ako sa starať o svoje nohy a ako na správny výber ponožiek a vhodnej obuv?


Výber ponožiek

výber ponožiekPonožky vyberajte len príjemné pre nohy. Tieto ponožky sa väčšinou vyrábajú z bavlny s prímesou elastanu, z polyamidu a ďalších kvalitných vlákien.

Ponožky vyrobené iba z polyesteru nie sú vôbec vhodné. Noha by v ponožke nemala byť priechodnou, takže vyberajte správnu veľkosť.

Silónové ponožky

Silónové ponožky nie sú vhodné pre nosenie na celý deň, pretože k nohe tesne priliehajú a nohu tým škrtia. Obzvlášť diabetici by sa mali týmto silónovým ponožkám a podkolienkam úplne vyhnúť.


Výber obuvi

výber obuviVyberajte pohodlnú obuv a radšej navštívte nejaký obchod s kvalitnou obuvou.

Správny výber obuvi totiž ovplyvňuje našu chôdzu, postavenie klenby nohy a tiež držanie celého tela (bolesti a vychýlenie chrbta z osi).

Tvar a typ obuvi

Tvar obuvi má rešpektovať obrys nôh. Pri zlom výbere vznikajú často deformácie nôh.

Dôležitá je vkladacia stielka s vytvarovaným pätným lôžkom, ktorá zlepšuje stabilitu pri chôdzi a zaisťuje optimálne rozloženie tlakov chodidla na podložku.


Mohlo by vás zaujímať

Podľa čoho si vybrať záhradný altánok

Ako vybrať záhradný altánok? Riaďte sa týmito faktormi!

Záhrada je miesto, ktoré môže mať skutočne široké využitie. Okrem toho, že si v nej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.