Ako si vybrať

Ako vyberať pánske opasky?

opasky pre pánovPánske opasky patria medzi základné módne doplnky, ktoré dokážu dať smer celému nášmu obliekaniu, ale môžu byť tiež nenápadným prvkom nášho outfitu. U žien nie je móda opaskov nijako limitovaná a tak si môžu vyberať opasky z rôznych materiálov i farieb. Pánska móda opaskov by mala byť však elegantná. Opasky by mali spĺňať dôležité kritériá, ktorých sa treba držať, ak chceme vytvoriť dojem gentlemanov. Aké kritériá to sú?

Podľa čoho vyberať pánske opasky:

Koža panského opáska

Vyberajte si zásadne kožené pánske opasky. Na trhu sú k dispozícii aj látkové, plastové aj koženkové opasky, takým sa vyhýbajte.

Kožený opasok je veľmi vzhľadný, odolný a bude vám dobre slúžiť aj po mnohých rokoch používania.

Šírka opasku

Ak si kupujete opasok k obleku, tak vždy vyberajte štíhly a tmavý opasok. K neformálnemu outfitu si vyberajte širšie opasky, ktoré na seba budú upozorňovať a budú tvoriť dôležitý deliaci stred.

Farba

Pre formálne účely si vyberajte čierne pánske opasky, k džínsom a neformálnym nohaviciam sa skvele hodia opasky s typickou koženou farbou, ktorá je v rôznych odtieňoch hnedej.

Biele, a iné farby opaskov si vyberajte len v ojedinelých prípadoch, napríklad pre neformálne akcie k svetlým, alebo ako kontrast ku tmavým, nohaviciam.

Spona na pánskom opasku

opasok pánskyVeľmi dôležitá časť opasku. Pre formálne nosenie si vyberte opasok s úplne nenápadnú sponou.

Naopak pre ostatné príležitosti si vyberajte opasky s veľkou s výraznou sponou, ktorá by mala byť všetkým na očiach.

Ich výber je široký a vyberajte si opasky so sponami podľa vlastných preferencií. Oblečenie potom noste tak, aby bola spona dobre vidieť.

Dĺžka opaska

Dĺžka opasku musí byť taká, aby presahoval zhruba o 10cm. Väčšie a alebo naopak menšie dĺžky pôsobia veľmi nevkusne. U väčšiny opaskov si však môžeme dĺžku sami regulovať, po roztvorení spony a ručným skrátením.

Iné materiály a dizajn

opasky koženéPri iných materiáloch a dizajne nie sú kladené žiadne podmienky nosenia, pretože sú vnímané ako neformálne doplnky pre voľný čas.

Napríklad pre šport môžete využívať látkové pánske opasky pre lepšie stiahnutie odevu.

Ďalej sa hojne využívajú džínsové opasky, ktoré sú vhodné len pre kombinácii s určitými typmi oblečenia.

Výrobca a cena

Vyberajte si iba značkové opasky známych výrobcov, aby ste mali istotu, že sa jedná o kvalitný výrobok. Keďže sú to doplnky, ktoré vám môžu vydržať po celý život, tak sa nebojte si za kvalitu aj priplatiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button