Návody

Ako zbaviť oblečenie zápachu z cigaretového dymu?

dymiaca cigaretaNemusíte byť priamo fajčiarom, a napriek tomu sa môžete stretávať s neférovým zápachom z cigariet. S cigaretovým zápachom sa môžete stretávať v práci, ale aj po návšteve reštaurácie či diskotéky. Zbaviť sa takéhoto zápachu z cigaretového dymu býva mnohokrát zložitejšie. Najhoršie je, že ak takto napáchnutý kabát zavesíte vedľa iného oblečenia, počas chvíľky napáchne aj to. Čo však robiť, aby k tomu nedochádzalo? Ako sa zbaviť tohto nepríjemného zápachu z cigariet?

Čo treba ak chcete zbaviť oblečenie z cigaretového dymu:

  • práčka
  • noviny
  • ocot
  • sóda alebo prášok do pečiva
 • aktívne uhlie
 • káva
 • voda
 • saponát
 • borax

Doba počas ktorej oblečenie napáchne

ako zbaviť oblečenie zápachu z cigatetového dymuV prvom rade je dôležité si uvedomiť, že čím dlhšie budú vaše šaty napáchnuté, tým horšie sa budete zápachu zbavovať.

Pre najjednoduchšie odstránenie zápachu je dôležité, aby ste sa o to pokúsili maximálne do 24 hodín.

Pranie oblečenia od zápachu z cigaretového dymu

Najlepšou cestou je práčka. Ak sa chcete zbaviť zápachu, môžete oblečenie namočiť do teplej vody so 100 g sódy, aspoň na 2 hodiny pred praním. Do tohto kúpeľa môžete pridať aj saponát na umývanie riadu a biely ocot.

Po takomto kúpeli odev poriadne vyžmýkajte a dajte oprať do pračky, dovnútra pridajte ďalšiu dávku sódy.

Ďalšie metódy ako sa zbaviť zápachu

pranie v rukáchAk by sa náhodou stalo, že aj potom oblečenie zapácha, a to aj po uschnutí, vyskúšajte oblečenie zasypať sódou a dať na 48 hodín do igelitového vrecka.

Potom sódu vyklepte a oblečenie prípadne ešte raz operte. Prečítajte si aj články ako prať uteráky a ako správne prať pyžamo.

Ako odstrániť zápach  z oblečenia bez prania

Pokiaľ si pranie z akéhokoľvek dôvodu nemôžete dovoliť, môžete urobiť toto: do novín zabaľte oblečenia zasypané sódou a dajte ho do sucha a chladu na celú noc. Ráno poriadne vytrepte.

káva a nízky krvný tlakTo isté odporúčajú aj s užitím aktívneho uhlia. Tu však neviem, či to nie je vyrážanie klinu klinom, pretože zápach bude síce preč, avšak oblečenie bude pre zmenu špinavé od uhlia.

Ak sa chcete zbaviť zápachu šiat v skrini, skúste do nejakej staršej ponožky vsypať zrnká kávy, sódy alebo aktívneho uhlia. Tieto zložky potom zabezpečia neutralizáciu zápachu z cigaretového dymu.

Ak sa chcete zbaviť zápachu zo záclon, vytvorte si najprv nálev z teplej vody, 100 gramov sódy a bieleho octu. Záclony do vody starostlivo namočte a nechajte v náleve minimálne 20 minút.

Ďalšie tipy ako zbaviť oblečenie zápachu z cigaretového dymu

Istou možnosťou je dať šaty do prievanu na ramienko a nechať ich na chladnom vzduchu vyvetrať. Ďalšou cestou sú dezodoranty a neutralizácia zápachu v spreji, nie sú síce najlacnejšie, ale aj u nás ich už nájdete.

Ak sa chcete vyhnúť starostiam, nemajte oblečenie tam, kde sa fajčí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button