Úvod / Ako si vybrať / Ako si vybrať dámske topánky, ktoré sú in?

Ako si vybrať dámske topánky, ktoré sú in?

ako si vybrať dámske topánkyTopánky vždy tvorili veľmi dôležitú súčasť ženského šatníka, bohužiaľ sú stále často podceňované. Topánky pritom na nohách nosíme väčšinu dňa. Ale je prakticky jedno, či je to dámska obuv, pánska obuv či obuv pre deti. Najdôležitejšie je, aby topánky boli pohodlné a kvalitné. Okrem toho však nepodceňujte ani ich dizajn. Ten by mal korešpondovať so štýlom oblečenia, a tiež so súčasnými módnymi trendmi. Ako si teda vybrať dámske topánky?

Dámske topánky by ste si mali vybrať podľa veľkosti


Módna dámska obuv sa v istých bodoch vyberá rovnako ako ktorékoľvek iné topánky. K základným zásadám pri výbere topánok patrí zmeranie si dĺžky nohy (tá sa meria v stoji priamo na chodidle).

vyberajte dámske topánky podľa účeluTopánky si potom vyberajte cca o 10 mm väčšie.

Viete, že ženy majú viac rôznych tvarov chodidiel ako muži? To ale tiež znamená, že ženy majú oveľa zložitejší výber zdravej obuvi. Neskúšajte preto len jednu, ale obi dve topánky.

Vyberajte si topánky podľa účelu. Spoločenská obuv je určená pre krátkodobé nosenie v interiéri.

Vychádzková obuv je určená najmä pre chôdzu v exteriéri (po miestnych komunikáciách), ale tiež aj v miestnostiach.

Dámske topánky vyberajte podľa ich účelu

Športovú obuv používame na športovanie presne podľa typu športu, k akému bola obuv určená (napríklad obuv na behanie).

Rekreačná obuv sa používa pri športovo rekreačných príležitostiach a vychádzkach. Halová obuv naopak výlučne len pre behanie v halách.

dámske topánky podľa veľkostiTopánky skúšajte ideálne v čase neskorého popoludnia. Prečo? V tej dobe sú nohy po celodennej námahe ľahko opuchnuté, čo predstavuje tzv. maximálnu veľkosť, s ktorou sa môžete vyhnúť tomu, aby vás nové topánky v budúcnosti tlačili.

Rozmyslite si, či budete nosiť topánky bez ponožiek či pančúch alebo naopak (aj to totiž rozhoduje o pohodlí).

Lodičky na vysokom podpätku alebo aj tanečné topánky musia na nohe naozaj sedieť. Topánka vás nesmie nikde škrtiť a nesmie byť ani voľná. Chôdza by sa potom veľmi skoro premenila v peklo.

Posledné tipy pre dámske topánky


Pozor na ihlové podpätky, môžu byť totiž pekelne ošemetné. Dovoliť si ich môže iba ten, kto má chôdzu na podpätkoch vskutku zvládnutú.

Dámska obuv podlieha módnym trendom omnoho rýchlejšie ako u pánov. Ak máte radi módu, zaujímajú vás módne trendy a chcete zostať jednoducho v obraze, snažte sa pravidelne sledovať rôzne módne stránky a weby, aby ste nestratili prehľad o tom čo je IN.

Ako si vybrať dámske topánky, ktoré sú in?
4.9 (98.33%) 24 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

opasky pre pánov

Ako vyberať pánske opasky?

Pánske opasky patria medzi základné módne doplnky, ktoré dokážu dať smer celému nášmu obliekaniu, ale …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *