Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať mp3/mp4 prehrávač?

Ako vybrať mp3/mp4 prehrávač?

malý kompaktný mp3 prehrávačMP3 a MP4 prehrávače sa vďaka príchodu moderných telefónov začali vytrácať z módy. Od čias prvých MP3 prehrávačov už ale utiekla veľmi dlhá doba a vďaka tomu sa tieto prehrávače výrazne zmodernizovali. Nielen že ponúknu lepšiu technológiu, ale aj neporovnateľné ceny, v porovnaní s modelmi predávanými skôr. Nie každý chce so sebou neustále nosiť telefón a tak si možno, napríklad na šport, vziať iba ľahký MP4 alebo MP3 prehrávač. Ako správne vybrať mp3 / mp4 prehrávač?


Podľa čoho si vybrať mp3/mp4 prehrávač:

Flash disk

Ako vybrať mp3mp4 prehrávačPri MP3 a MP4 prehrávačoch možno veľmi ľahko skombinovať príjemné s užitočným a zakúpiť si prehrávač s veľmi veľkou kapacitou dát.

Prehrávač možno používať aj ako flash disk alebo ako externý harddisk.

Tvar a veľkosť

Väčšina MP3 prehrávačov ponúkne veľkosť flash disku najmenej 8GB: ak volíte MP4 prehrávač, tak je na vás či dáte prednosť kompaktným rozmerom alebo veľkému displeju na sledovanie klipov a filmov.

Táto požiadavka zvyčajne súvisí s umiestnením, ak chcete prehrávač nosiť na šnúre na krku, tak vyberajte ľahké a kompaktné rozmery, ak však pôjde do vrecka či batohu, tak veľký displej víťazí.


Šport

mp3 prehrávačMP3/4 prehrávače sú najčastejšie využívané pri športe. Ak aj vy plánujete športovanie s prehrávačom, tak vyberajte model, ktorý bude mať pogumovaný povrch odolný proti otrasom a tiež proti stekajúcej vode.

Pri športových prehrávačoch zabudnite na displej a sústreďte sa na malé rozmery, ktoré vás pri pohybe nebudú nijako obmedzovať.

Batérie

Ako vybrať mp3 alebo mp4 prehrávaačVybrať mp3 /4 prehrávač na tužkové batérie pravdepodobne nebude tá najlepšia voľba, siahnite radšej po prehrávačoch, ktoré môžete nabíjať cez USB konektor.

Zamerajte sa tiež na výdrž a vyberajte taký prehrávač, ktorý vám spoľahlivo vydrží celý deň na jedno nabitie.

Ovládanie

mp4 prehrávačKeďže sú tieto prehrávače určené predovšetkým pre počúvanie hudby, tak vyberajte ovládanie, s ktorým môžete pracovať aj po slepiačky.

Tlačidlá by mali byť vystúpené a masívne, aby ste aj pri športe len siahli do vrecka a rýchlo prepli skladbu. Ideálne umiestnenie tlačidiel ponúkne aj rýchle zamykanie a odomykanie prehrávača.

Podpora formátov

Zvyčajne nie je potrebné sa obávať, že by si dnešné MP3 / 4 prehrávače neporadili s bežnými zvukovými a video formátmi. Pre istotu si pred zakúpením prezrite, či sú podporované minimálne formáty MP3, WAV, MP4 a iné.

Cena a výrobca


mp4 prehrávačNa trhu je možné si vybrať mp3 /4 do 30 eur, čo sú už veľmi kvalitné prehrávače. Nezameriavajte sa však na neznáme značky, ale, keďže je cena týchto prehrávačov nízka, tak si radšej vyberte značkového výrobcu.

Ako vybrať mp3/mp4 prehrávač?
5 (99.39%) 33 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

IMEI mobilného telefónu

Ako zistiť IMEI mobilného telefónu?

Návod ako zistiť IMEI mobilného telefónu. Život bez mobilného telefónu si nevieme už ani len …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.