Ako si vybraťElektronika

Ako vybrať mp3/mp4 prehrávač?

malý kompaktný mp3 prehrávačMP3 a MP4 prehrávače sa vďaka príchodu moderných telefónov začali vytrácať z módy. Od čias prvých MP3 prehrávačov už ale utiekla veľmi dlhá doba a vďaka tomu sa tieto prehrávače výrazne zmodernizovali. Nielen že ponúknu lepšiu technológiu, ale aj neporovnateľné ceny, v porovnaní s modelmi predávanými skôr. Nie každý chce so sebou neustále nosiť telefón a tak si možno, napríklad na šport, vziať iba ľahký MP4 alebo MP3 prehrávač. Ako správne vybrať mp3 / mp4 prehrávač?

Podľa čoho si vybrať mp3/mp4 prehrávač:

Flash disk

Ako vybrať mp3mp4 prehrávačPri MP3 a MP4 prehrávačoch možno veľmi ľahko skombinovať príjemné s užitočným a zakúpiť si prehrávač s veľmi veľkou kapacitou dát.

Prehrávač možno používať aj ako flash disk alebo ako externý harddisk.

Tvar a veľkosť

Väčšina MP3 prehrávačov ponúkne veľkosť flash disku najmenej 8GB: ak volíte MP4 prehrávač, tak je na vás či dáte prednosť kompaktným rozmerom alebo veľkému displeju na sledovanie klipov a filmov.

Táto požiadavka zvyčajne súvisí s umiestnením, ak chcete prehrávač nosiť na šnúre na krku, tak vyberajte ľahké a kompaktné rozmery, ak však pôjde do vrecka či batohu, tak veľký displej víťazí.

Šport

mp3 prehrávačMP3/4 prehrávače sú najčastejšie využívané pri športe.

Ak aj vy plánujete športovanie s prehrávačom, tak vyberajte model, ktorý bude mať pogumovaný povrch odolný proti otrasom a tiež proti stekajúcej vode.

Pri športových prehrávačoch zabudnite na displej a sústreďte sa na malé rozmery, ktoré vás pri pohybe nebudú nijako obmedzovať.

Batéria mp3 / mp4 prehrávača

Ako vybrať mp3 alebo mp4 prehrávaačVybrať mp3 /4 prehrávač na tužkové batérie pravdepodobne nebude tá najlepšia voľba, siahnite radšej po prehrávačoch, ktoré môžete nabíjať cez USB konektor.

Zamerajte sa tiež na výdrž a vyberajte taký prehrávač, ktorý vám spoľahlivo vydrží celý deň na jedno nabitie.

Ovládanie prehrávača

mp4 prehrávačKeďže sú tieto prehrávače určené predovšetkým pre počúvanie hudby, tak vyberajte ovládanie, s ktorým môžete pracovať aj po slepiačky.

Tlačidlá by mali byť vystúpené a masívne, aby ste aj pri športe len siahli do vrecka a rýchlo prepli skladbu. Ideálne umiestnenie tlačidiel ponúkne aj rýchle zamykanie a odomykanie prehrávača.

Podpora formátov

Zvyčajne nie je potrebné sa obávať, že by si dnešné MP3 / 4 prehrávače neporadili s bežnými zvukovými a video formátmi.

Pre istotu si pred zakúpením prezrite, či sú podporované minimálne formáty MP3, WAV, MP4 a iné.

Cena a výrobca mp3 / mp4 prehrávača

mp4 prehrávačNa trhu je možné si vybrať mp3 /4 do 30 eur, čo sú už veľmi kvalitné prehrávače.

Nezameriavajte sa však na neznáme značky, ale, keďže je cena týchto prehrávačov nízka, tak si radšej vyberte značkového výrobcu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button