Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať last minute?

Ako vybrať last minute?

ako vybrať last minuteVýborný spôsob ako aspoň nejaké to euro ušetriť na letnej dovolenke, je last minute zájazd. Toto lákadlo ponúkajú snáď všetky cestovné kancelárie, a niet sa čomu čudovať, že sa teší veľkej obľube. Často sú pri takejto dovolenke ceny až o 10-50% menšie a podmienky sú pritom rovnaké ako pri normálnych zájazdoch. Na čo si dať pozor pri výbere last minute zájazdu vám poradím v tomto článku: ako vybrať last minute?

Výber last minute dovolenky


ako vybrať dovolenku na poslednú chvíľuNízke  ceny last minute sa dajú veľmi jednoducho zdôvodniť. Cestovné kancelárie majú na každý zájazd vopred zaplatenú kapacitu  miest, ako v lietadle tak v hoteloch, teda je pre nich najvýhodnejšie všetky  tieto miesta zaplniť. Tak sa nepredané zájazdy ponúknu tesne pred odchodom za nízke ceny. Avšak pre mnohých je táto neorganizovanosť a nepripravenosť veľkou prekážkou.

Last minuty majú, oproti skorším dobám , značne rozšírenejšiu ponuku, a preto nie ste obmedzení len pár zvyšnými destináciami. Ak vás láka trošku hektickejšia a dobrodružnejšia dovolenka, last minute zájazd zakúpený pár dní pred odchodom vám to môže sčasti naplniť.

Výber rozličných dovoleniek


last minute dovolenkyMôžete si vyberať z katalógu, internetových vyhľadávačov  alebo v kamenných pobočkách cestovných kancelárií. Pri výbere na internete si môžete zadať všetky požadované kritériá a vyhľadávač vám nájde najvhodnejší zájazd, aj v požadovanej cenovej relácii.

Avšak na pobočke máte k dispozícii hŕbu objemných katalógov všetkých ponúk zo všetkých destinácií, ktoré daná cestovná kancelária ponúka. Väčšina cestoviek má tiež predajného špecialistu, ktorý vám pri výbere zájazdov rád pomôže.

Čo treba vybaviť a zaobstarať pred dovolenkou na poslednú chvíľu


Vzhľadom k tomu, že zájazdy sú naozaj na poslednú chvíľu, nezabudnite si zavčasu opatriť všetky potrebné doklady, ako poistenie, pasy, letenky a  pod. Mali by ste byť pripravení na odlet so všetkými vecami. Najväčšie cenové úľavy prichádzajú totiž naozaj pár dní pred odletom.

Rezerváciu LM zájazdu môžete vykonať na jednej z pobočiek vašej cestovnej kancelárie, alebo jednoducho na internete na stránkach cestovnej agentúry.

Ako vybrať last minute?
4.8 (96.97%) 33 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

opasky pre pánov

Ako vyberať pánske opasky?

Pánske opasky patria medzi základné módne doplnky, ktoré dokážu dať smer celému nášmu obliekaniu, ale …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *