Zdravie a krása

Ako sa starať o svoje nohy?

ako sa starať o svoje nohyMožno to sami poznáte – svrbenie nôh, zažltnuté, lámavé nechty, nohy s plesňami. Nepríjemný zápach alebo nohy s rôznymi defektami, ktoré majú hlavne ľudia chorí na cukrovku. V mnohých prípadoch sa dá týmto problémom zabrániť. Ako? Jeden z najdôležitejších bodov v starostlivosti o nohy je ich pravidelná a dôkladná hygiena. Ako sa správne starať o svoje nohy?

Hygiena a ako sa starať o svoje nohy

Umývajte si nohy každý deň teplou, ale nie príliš horúcou vodou. Po umytí nohy riadne osušte a udržujte ich v čistote.

Strihanie nechtov

starostlivosť o nohyČo 14 dní si pravidelne zastrihávajte nechty na nohách a zastrihávajte ich dorovna, aby sa vám netvorili bolestivé zádery.

Tiež nezabúdajte na pravidelné obrusovanie stvrdnutej kože na nohách pomocou škrabky na nohy alebo peelingu.

Kozmetika na nohy

masáž nôhOšetrujte svoje nohy pomocou kozmetiky. Krémom na premazanie suchých partií zabránite nadmernému vysychaniu kože. Nevtierajte ho ale medzi prsty.

Rôzne bylinné masti či krémy proti opuchom a bolestiam nôh. Tiež sú v drogériách ponuky dezodoračných sprejov a zásypov na nepríjemný zápach nôh alebo pre ich osvieženie. Ako sa starať o svoje nohy?

Masáž nôh

Doprajte aj svojim nohách jemnú masáž pomocou dlaní či iných masážnych pomôcok, ktorých je v ponuke obchodov celá škála.

Vaše nohy sa budú cítiť lepšie, ale vy sami tiež. Uvoľníte tým napätie v končatinách a zmiernite či odstránite prípadnú bolesť nôh.

(Ne) chodiť bosí?

Nechoďte bosí. Chodievajte na pravidelné prechádzky pre zlepšenie obehu a funkcie nervov v nohách.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button