Ako sa pripraviť na svoju prvú návštevu solária?

ako sa pripraviť na prvú návštevu soláriaČo sa týka solárií sú ľudia rozdelení do táborov, jedni sú ich zástancovia a druhí odporcovia. Faktom je, že hoci je solárií ako maku, neustále o nich kolujú rôzne fámy a mýty. Skutočná informovanosť nie je až tak presná. Ako sa pripraviť na svoju prvú návštevu solária?

Časť ľudí možné problémy bagatelizujú alebo hádžu za hlavu, tí druhí zase pre zmenu preháňajú. Kto z vás ale vie, ako je to v skutočnosti?

Tak ako všetko, aj solárium má svoje pre a proti. Nič dopredu nezavrhujte, avšak z druhej strany všetko s mierou, nič sa nemá preháňať! Každý, kto sa rozhodne vyskúšať solárium, by však pred prvou kúrou mal poznať isté pravidlá.


Čo vám treba na prvú návštevu solária:

ako správne ošetriť pokožku po opaľovaníČo je dobre vedieť pred návštevou solária

Pred svojou prvou návštevou solária by ste mali poznať svoj fototyp. Všeobecne sa neodporúča solárium ľuďom s fototypom nižším než 2.

K opaľovaniu v soláriu používajte špeciálne ochranné prostriedky, určené pre opaľovanie v soláriách. Súčasťou ochranných prostriedkov sú aj špeciálne ochranné okuliare.


Čo si do solária zobrať

Do solária by ste mali vstupovať bez šperkov, odlíčená, osprchovaná, zbavená parfumu aj dezodorantu, len ošetrená opaľovacími prípravkami.

Po opaľovaní pokožku ošetrite svojou kozmetikou po opaľovaní.

Kedy sa treba pýtať lekára

prvá návšteva v soláriuAk užívate nejaké lieky, pred absolvovaním solária sa najprv poraďte so svojím lekárom, či je to možné. Ide napríklad o užívanie niektorých chemoterapeutík alebo antibiotík.

Radu od lekára žiadajte aj vtedy, ak riešite nejaký kožný problém. V niektorých prípadoch solárium pôsobí na kožu terapeuticky. V iných naopak, môže stav zhoršiť, alebo aj vyvolať rakovinové bujnenie.

Prvá návšteva v soláriu je vždy najkratšia, časy sa postupne zvyšujú. Pričom celkový počet návštev za jeden rok by nemal presiahnuť päťdesiatku.

Pri výbere solária dbajte na stav prístroja a kvalifikovanosť obsluhujúceho personálu.

Tipy

Solárium pozitívne ovplyvňuje psychiku, lieči depresie, bojuje proti únave, stimuluje tvorbu vitamínu D a s tým spojený metabolizmus. S jeho pomocou môžete liečiť aj niektoré ochorenia, ako napríklad: akné, lupienku, neurodermatídu alebo napríklad choré kĺby.

Varovanie

  • kontraindikácie: do solária nesmú – tí, ktorí sa liečia alebo liečili na rakovinové ochorenie kože. To isté rovnako platí pre všetkých, u ktorých sa v rodine už vyskytol malígny melanóm
  • tehotné
  • deti do pätnásť rokov
  • tí, ktorí v detstve často mávali úpal
  • tí, ktorí majú veľa pigmentových škvŕn
  • a samozrejme, že nie je vhodné pre alergikov na slniečko

Ak sa vám stane, že aj cez všetky pokyny u vás dôjde k spáleniu, neváhajte a okamžite vyhľadajte lekárske ošetrenie!


Mohlo by vás zaujímať

Ako mať oči v bezpečí počas celého roku

Naučte sa mať oči v bezpečí po celý rok

Každý dobre vie, že zdravie má len jedno, a preto je nevyhnutné sa oň aj …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.