Ako liečiť

Ako sa zbaviť alergie na slniečko? + Prevencia

ako sa zbaviť alergie na slniečkoPočas jarných mesiacov naberá slniečko na intenzite. To vás láka vyjsť si na prechádzku a slniť sa. Pobyt na slnku je však v tomto období pomerne nebezpečný, organizmus nie je zvyknutý na slnečné žiarenie, pokožka je oveľa citlivejšia. Ako sa zbaviť alergie na slniečko? Aká je prevencia alergie na slnko.

V článku sa dozviete:

  • Prevencia
  • Typy alergií a postup liečby

Prevencia alergie na slnko

Poväčšine ani nepoužívate ochranné krémy, lebo sa domnievate, že vám jarné slniečko nemôže ublížiť. Opak je ale pravdou. U niektorých z vás môžu slnečné lúče spôsobiť alergiu. Nejde pritom o klasickú žihľavku. Preto je dôležitá predovšetkým kvalitná prevencia.

Chcete sa vyhnúť nepríjemnej alergickej reakcii na slniečko? Potom dodržiavajte základné preventívne zásady.

prevencia alergie na slnkoNa jarnom slniečku sa nezdržujte príliš dlho. Slnečné lúče aj v tomto období dokážu byť veľmi ostré, pokožka oveľa rýchlejšie sčervenie, lebo na to ešte nie je pripravená.

Aj na jar dodržujte rovnaké zásady ako počas leta. To znamená predovšetkým nosiť pokrývku hlavy, používať krémy s ochranným faktorom. Vyhýbajte sa tiež pobytu na slniečku okolo pravého poludnia.

Za dobrú prevenciu možno považovať tiež užívanie prípravkov, ktoré obsahujú beta karotén a vitamín E.

Typy alergií a postup liečby

Alergia na slniečko sa môže prejavovať niekoľkými spôsobmi, spoznáte ich podľa typických príznakov.

Pupienky na rukách

Alergia sa u niektorých z vás môže vyskytnúť v podobe drobných pupienkov, ktoré sa tvoria na rukách. Na prvý pohľad vyzerajú skoro ako akné. Sú priamo vyvolané reakciou na slnečné žiarenie.

V prípade, že sa u vás táto alergická reakcia prejaví, je dobré predovšetkým zvýšiť prísun tekutín.

Rovnako niekoľko dní nevystavujte svoje telo priamemu slnečnému žiareniu, radšej aj za teplého počasia používajte tričká s dlhými rukávmi. Inak nie je nevyhnutne nutné navštíviť lekára, avšak je vždy lepšie sa poradiť s odborníkmi, či za pupienkami nestojí nejaký vážnejší dôvod.

Sčervenanie kože

alergia na slnkoĎalším príznakom alergie na slniečko sú typické červené fľaky, ktoré sa vo vážnejších prípadoch postupne menia až na drobné pľuzgiere.

Tento stav je vyvolaný dlhším pobytom na slniečku. Prejavuje sa nielen v jarných, ale najmä letných mesiacoch.

V tomto prípade je už vhodné nasadiť antihistaminiká, ktorá zakúpite v každej lekárni. Pomôžu potom tiež studené obklady na postihnuté miesta a pobyt v tieni.

Svrbenie a fľaky v podpazuší

Alergia na slniečko sa môže prejaviť aj v podobe fľakov, ktoré sa začnú objavovať v oblasti podpazušia. Sprevádza ju tiež viac či menej intenzívne svrbenie. Tieto prejavy sú typické najmä pri pobyte na jarnom slniečku.

Pre ustúpenie alergickej reakcie je opäť odporúčané použiť antihistaminiká. Okrem toho použite tiež upokojujúce krémy a gély, ktoré znížia svrbenie postihnutých miest a postupne ustúpi aj začervenanie kože.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button