Ako si vybraťZdravie a krása

Ako si vyberať parfum?

ako si vyberať parfumUž sa vám niekedy stalo, že sa vám vôňa na niekom páčila a keď ste si kúpili ten istý parfum, všetko bolo inak? Ako máte vyberať parfum a viete vôbec, že existujú aj isté zásady, ktorých by ste sa pri vyberaní parfumu mali držať? Ak sa nabudúce chcete vyhnúť prehmatom a zbytočnému míňaniu peňazí, skúste sa pri výbere parfumu riadiť týmito niekoľkými pravidlami.

Čo treba na správny výber parfumu:

  • seba
  • svoj nos
  • kávu
  • parfumériu alebo drogériu

Základná terminológia parfúmov

rôzne druhy parfúmovV prvom rade by ste pri výbere parfumu mali poznať, aspoň základnú terminológiu z oblasti parfumérie.

Parfum je samozrejme najkvalitnejší, vonia najintenzívnejšie a vyprchá za najdlhšiu dobu, avšak je tiež samozrejme aj najdrahší.

Rôzne vône

Nemyslite si, že vo svojom živote si vystačíte len s jednou vôňou. Potreba rôznych parfumov je ovplyvnená ročnými obdobiami, náladou, životným obdobím, spoločenskou udalosťou, prácou a tak ďalej.

Nie každý parfum je vhodný pre bežné denné nosenie. Iný parfum sa tiež hodí do práce a podobne. Samotné rozdiely vo výbere parfumov môže ovplyvniť samotná profesia.

Doma by ste teda mali mať hneď niekoľko rôznych parfumov.

Hľadáte nový parfum?

Nenechajte sa ovplyvniť reklamou a ani odporúčaním priateľov. Nedbajte ani tak na to, že vám nejaký parfum na niekom inom vonia, na vás totiž bude voňať úplne inak.

Nevyberajte si ani podľa navoňaného papierika alebo tampónu, môže vám to síce pomôcť spresniť si predstavu, avšak skutočný parfum vonia celkom inak.

kvalita nie je o značke

Ak hľadáte parfum, je potrebné parfumy hlavne vyskúšať. Riaďte sa hlavne svojím vlastným vkusom.

Do parfumérie sa vydávajte vždy ráno, keď nie ste unavení a keď ani predajňa nie je zahltená rôznymi vôňami, ktoré by vás mohli zmiasť.

Ako skúšať parfumy?

Tak ako inde, je prítomnosť kamarátky a dobrých rád vítaná, do parfumérie ale chodievajte radšej sami a verte len vlastnému úsudku. Parfum najprv skúšajte tým spôsobom, že ho testermi aplikujete do vzduchu. Striekajte vždy do iného priestoru, to preto, aby ste mali možnosť zacítiť rýdzu vôňu.

Denne skúšajte maximálne dve či tri vône. Ak chcete skúsiť viac, môžete to skúsiť iba v prípade využitia neutralizácie – čerstvých zrniek kávy (kvalitné parfumérie ich svojim zákazníkom ponúkajú). Inak je váš nos otupený a vy nemáte skutočnú šancu rozpoznať, či vám vôňa vonia alebo nie.

Nakoniec si na pokožku nechajte aplikovať iba jednu vôňu a nechajte ju rozležať. Dajte tomu čas pokojne aj dva dni. A až potom sa rozhodnite, či budete pokračovať v hľadaní, alebo ste našli to, čo ste chceli.

Ak ste s parfumom spokojní a zdá sa vám, že aj na vás vôňa dlho vydržala, vráťte sa do parfumérie a parfum si kúpte. Alebo nikam nechoďte a pozrite sa na internet, či nenájdete niekde dotyčný parfum za ešte výhodnejšiu cenu.

Tipy ako si vyberať parfum

správny výber parfúmuPri výbere parfumov niektoré firmy ponúkajú aj malé vzorky, ktoré vám môžu uľahčiť výber.

Nikdy na seba neaplikujte dva parfumy, toto pravidlo platí tak v bežnom živote, ako aj pri výbere parfumu.

Nezabudnite, že s parfumom by ste sa mali cítiť dobre. Parfumy totiž môžu významne ovplyvniť vašu náladu, a to ako pozitívne, tak aj negatívne. Je teda dôležité, aby vám ich vôňa neprekážala, nebola pre vás príliš dráždivá a podobne.

Váš výber môže uľahčiť aj slabosť pre určitú značku. Nájdite si jednu značku, ktorá vám všeobecne vyhovuje a utvorte si z nej kreatívnu kolekciu, ktorú využijete v priebehu roka a akejkoľvek príležitosti.

Orientácia v novinkách jednej značky je vždy jednoduchšia, než prechádzanie všetkých nových a zaujímavých parfumov.

Varovanie

Nezabudnite, že parfum je vašou vizitkou, napovedá aký ste, ovplyvňuje správanie vás aj okolia.

Vôňa navyše tvorí základný kameň nadväzovania nových vzťahov. Parfumy tak môžu podčiarknuť, ale aj úplne zdevastovať váš charakter. Výber parfumov preto nepodceňujte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button