NávodyZdravie a krása

Ako uviazať šatku na krk?

šatka na krku

Ako uviazať šatku na krk? Hoci v minulosti bola šatka okolo krku predovšetkým symbolom pionierov, v dnešnej dobe je naopak symbolom mnohých elegantných žien. Tie, ktoré si ju kúpia, však veľmi často riešia jeden dôležitý a zásadný problém, a to ako ju vlastne uviazať.

Návod ako uviazať šatku na krk

Šatky pasujú ku všetkým outfitom

Existujú minimálne desiatky rôznych metód na uviazanie šatky na krok , a my vám predstavíme tie najjednoduchšie a zároveň najvyužívanejšie, keďže vyzerajú veľmi elegantne.

Šatka uviazaná okolo krku je navyše veľmi variabilným doplnkom, ktorý vyzerá veľmi pekne ako ku kostýmu, tak aj k športovému outfitu. Stačí len vybrať vhodnú šatku vhodnej veľkosti, farby a materiálu a tiež zvoliť vhodný spôsob jej uviazanie.

Viazanie šatky krok po kroku

viazanie šatky

Základom je samozrejme takzvaný jednoduchý uzol. Stačí štvorcovú šatku preložiť priečne napoly, umiestniť na ramená a vytvoriť jednoduchý uzol. Je to jednoduché a vyzerá to veľmi dobre.

Ďalšou možnosťou je opäť preloženie šatky napoly, čím opäť vznikne takzvaná trojcípá šatka, ktorú stačí priložiť na krk a proste jednoducho uviazať na uzol.

Vyčnievajúce konce môžu voľne padať, alebo je možné ich pod samotnú šatku zastrčiť, aby neboli vidieť.

Inšpirujte sa u mužov

ružová šatkaPri uväzovaní šatiek sa samozrejme dá inšpirovať aj u mužov, teda konkrétne u ich kravát. Šatku zložíme na rôzne široký pruh látky a ďalší postup takéhoto uviazanie je viacmenej rovnaký, ako u vyššie uvedených spôsobov, iba samotné konce sa voľne pohupujú.

Táto metóda je veľmi elegantná a originálna, pretože je málokedy používaná.

Takto uviazaná šatka môže mať uzol nielen na prednej strane krku.

Trochu výstrednejším variantom môže byť uzol uviazaný na ľubovoľnej (teda na ľavej alebo pravej) strane krku.

Iné metódy ako uviazať šatku na krk

Kto sa nechce trápiť samotným zložitým uväzovaním, môže zvoliť aj niekoľko rôznych doplnkov a spôn, ktorými sa šatka iba prevlečie a perfektne drží. Pritom na prvý pohľad vyzerá, ako by bola skutočne uviazaná.

Napriek tomu však majú skutočné uzly svoje kúzlo a väčšina ľudí radšej venuje čas tomu, aby sa ich naučila. Metód viazania šatky je skrátka viac než dosť a veríme, že práve tie spomínané v tomto článku vám pomôžu. Rozhodne však neskúšajte typický pioniersky uzol, pretože ten by možno vzbudiť naopak posmešné reakcie, ako tie pochvalné.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button