Návody

Ako v domácnosti zužitkovať nano impregnáciu?

nano impregnácia Ako zúžikovať nano impregnáciu a jej uplatnenie v domácnostiach. Škvrny od kávy, rozliateho červeného vína alebo mastnota na oblečenie. Špina a vodný kameň v kúpeľni alebo kuchynskom dreze. To všetko dokáže nejednu gazdinú spoľahlivo potrápiť. Už aj do obyčajných domácností ale začali prenikať prípravky, ktoré v boji proti týmto nešvárom majú nevídaný úspech. A šetria peniaze za čističe a odstraňovače škvŕn. Ponúkajú tzv. nano impregnáciu. Obuv, golier košele, autosedačku alebo obklady v kúpeľni s nimi ošetríte a nano impregnácia zaistí zvyšok. Čítajte, ako nano impregnáciu chytro zužitkovať aj vo vašej domácnosti.

Prečo používať nano impregnáciu

Na úvod pár slov, v čom je zázrak nano impregnácie a v čom tkvie úspora peňazí v rodinnom rozpočte. Povrch obuvi, koberce, kravaty, drevený stôl alebo tam, kde sa často usadzuje vodný kameň (vodovodné kohútiky, sprchová hubica), najprv vyčistíte. Potom postriekate prípravkom s nano impregnáciou.

Častice zo spreja zaplnia okom neviditeľné póry. Vďaka nano impregnácií dostanú veci okolo vás nové vlastnosti, než na ktoré ste doteraz boli zvyknutí.

Povrchy ošetrené nano impregnáciou sú odolnejšie

Povrchy ošetrené nano impregnáciou majú oveľa vyššiu odolnosť proti vode a vlhkosti, olejom a iným tekutinám, proti usadzovaniu prachu a rôznych nečistôt. Nemôžu jednoducho priľnúť k povrchu ako na nano impregnáciou neošetrené materiály.

Upratovanie je tak výrazne jednoduchšie. A pretože nie je potreba používať čističe škvŕn a toľko čistiacich prostriedkov alebo vody, vyššia cena za prípravky s nano impregnáciou je vykúpená úsporami pri každom upratovaní.

ako použit nano impregnáciu

Zároveň je ale zaistená priedušnosť ošetrených materiálov, takže aj koža alebo textil môže „dýchať“ a neplesnivie. Nano impregnácia na rozdiel od tradičnej impregnácie pracuje už na atomárnej úrovni.

V tom tkvie zázrak, ktorý v domácnostiach môže nájsť široké uplatnenie pri upratovaní, údržbe a ochrane pred škvrnami a vodným kameňom.

Ako použiť nano impregnáciu pri obuvi a na domáci textil

Keď už impregnovať, tak hlavne také veci v domácnosti, ktorým hrozí buď premočenie alebo škvrna od kávy, červeného vína, alebo mastného jedla. Nano impregnáciu na textil a kožu preto použite najmä na obuv – a predovšetkým zimné topánky, pretože impregnácia chráni pred zvlhčením od snehu, zabezpečí jednoduchú údržbu pred nečistotami, ale aj priedušnosť topánky.

Na jarné, letné a jesenné vychádzky má zmysel nano impregnáciou ošetriť obuv tiež, aby noha bola v suchu aj počas dažďa alebo pri šliapnutí do kaluže. Na obuv aj napríklad lyžiarsku kombinézu použite napríklad patentovaný výrobok nano impregnáciu textilu a kože od nemeckého výrobcu NanoConcept.

Vyjde približne 25 eur a na rozdiel od obyčajných impregnácií je k prírode šetrný, neobťažuje typickým zápachom a uplatníte ho doma aj na čalúnený nábytok alebo ním môžete impregnovať stan.

Ako použiť nano impregnáciu na goliere košieľ, kravát a drahších kúskov oblečenia

Golier košele zožltnutý od potu, kravata pooblievaná mastným jedlom alebo plesové šaty postriekané červeným vínom. Týmto nehodám sa môžete vyvarovať.

Ak sú kúsky oblečenia napustené nano impregnáciou, tekutiny skĺznu po povrchu textilu a nenasiaknu. Použiť možno rovnaký prípravok, napríklad menšia fľaštička s obsahom 250 ml vyjde približne 13 eur.

Ako použiť nano impregnáciu v kúpeľni

nano impregnácia na kameni

Od hrdze a proti usadzovaniu vodného kameňa na vodovodných kohútikoch alebo sprchovacích hubiciach pomôže nano impregnácie označovaná ako Ochrana na kovy, chróm a ušľachtilú oceľ.

Prípravok spôsobuje extrémne odpudzovanie kvapalín, ako je voda, olej, mastnoty, a preto zabezpečí tzv. efekt jednoduchého čistenia.

Ošetrený povrch je navyše chránený proti UV žiareniu. Znižuje dobu strávenú čistením, ušetrí peniaze aj prírodu, pretože nebudete potrebovať toľko chemických čistiacich prostriedkov, 10-15 ml prípravku na nano impregnáciu vystačí na 1 m2.

Ako použiť nano impregnáciu na kamenný náhrobok strechu alebo kamene na záhrade

Machom, hubami a lišajníkmi zarastajúce betónové náhrobky najprv mechanicky vyčistite a ošetrite nano prípravkom. Nano impregnáciou ošetrený materiál získa neviditeľný film a samočistiaci efekt zaistí sama príroda dažďom.

Materiál tiež výborne odpudzuje oleje, odoláva soliam, kyslým dažďom, kyselinám všeobecne aj ďalším chemikáliám a antibakteriálne vlastnosti nano produktu zabránia tvorbe plesní, rastu machov, húb a lišajníkov.

Prípravok je možné použiť na kameň, betón, dlažbu, cement, tehly a ďalšie stavebné pórovité materiály.

Ako použiť nano impregnáciu v aute a pre motorkárov

použitie nano impregnácie na autoOchrana diskov, ráfikov kolies aj auto laku alebo tzv. neviditeľné tekuté nano stierače.

Prípravky eliminujú, aby sa brzdný prach zažieral do kolies a diskov alebo nečistoty usadzovali na prednom skle automobilu. Výhodou je, že niektoré prípravky možno použiť aj pre obyčajné bicykel.

Ako použiť nano impregnáciu proti zahmlievaniu okuliarov

Znie to neuveriteľne, ale aj pre tých, ktorí nosia dioptrické okuliare, si technológia nano impregnácie našla uplatnenie.

Nano ochrana proti zahmlievaniu okuliarov je proti zahmlievací a antistatický prostriedok, ktorý zabraňuje zahmlievaniu skiel, usadzovaniu prachu a nečistôt na povrchu dioptrických, športových, lyžiarskych, slnečných a potápačských okuliarov.

Malá fľaštička vyjde na približne 7 eur a je možné ju použiť aj na objektívy fotoaparátov.

Prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button