Úvod / Návody / Ako anglicky napísať faktúru?

Ako anglicky napísať faktúru?

anglicky napísaná faktúraNávod ako anglicky napísať faktúru. Angličtina je jazyk, ktorý hýbe svetom. Je ho počuť už takmer v každom kúte zeme. Je sa najľahšie ním dorozumieť, kontaktovať ľudí zo zahraničia, pretože práve túto reč, sa učia už naše deti v škôlke. Či sa jedná o politickú, ekonomickú alebo hoci akú inú sféru angličtina je “must know language” tak ako vystavenie faktúry je bežnou súčasťou života predajcu. A predajca obchodujúci so zahraničím by mal byť schopný takúto faktúru napísať bez problémov v angličtine. Rady a tipy ako napísať faktúru v anglickom jazyku vám oznámime skrz tento článok. 


Návod ako anglicky napísať faktúru

Ako vždy začneme hlavičkou. Údaje našej firmy, dátum faktúry a údaje zákazníka (client). K dátumu faktúry zadajte číslo faktúry, ak udávate (invoice number).

Dopyt

Ako anglicky napísať faktúruPokračujeme dopytom (request). Čo po nás zákazník chce. Napr. výmenu plotu (viď. príklad dole). Pod to napíšete, čo konkrétne táto práca vyžadovala, napr. odstránenie starého plotu, betónovanie, nasadenie plotu nového (viď. príklad dole).

Nasleduje vyúčtovanie. Napíšete podobne ako v objednávke čo všetko ste použili za materiál a vykonanú prácu. Zadajte produktové číslo (product code) ak môžete, opis (description), počet hodín práce alebo počet využitých materiálov (hours/quantity), sadzbu za vykonanú prácu alebo cenu materiálov (rate/price) a konečnú cenu.


Záver

Nadol potom zadajte celkovú platbu, údaje o platbe a možnosti platby (payment options). Či ak má byť platba priamo na účet (direct deposit) apod.

Celková cena bez dane (total excl. tax), daň (tax), celková cena s daňou (total including tax), a či je už niečo zaplatené (already paid ). Na koniec môžete pridať podpis oprávnenej osoby.

Prečítajte si aj články ako anglicky:


Ako anglicky napísať faktúru?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

domáce tekuté mydlo

Ako vyrobiť domáce tekuté mydlo?

Návod ako si vyrobiť domáce tekuté mydlo. Tekuté mydlá v posledných rokoch v domácnostiach vytláčajú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.