Nezaradené

Ako zvládnuť stresujúce vianočné upratovanie?

návod ako na stresujúce upratovanie pred vianocamiVianoce nie sú len sviatkami pokoja. Mnohé gazdinky sa niekoľko týždňov pred najkrajšími sviatkami roka pustia do vianočného upratovania, čo býva veľmi vyčerpávajúce, ak nemajú pomoc. Ako ale zvládať vianočné upratovanie, ktoré býva pre každú ženu veľmi stresujúce?

Začnite umývaním okien a praním záclon

Nikdy neskáčte z izby do izby. Zvoľte si určitú postupnosť. Na začiatok vám odporúčame zvesiť všetky záclony, závesy a dať ich prať. Následne sa môžete pustiť do umývania okien. Ak ste ich však prednedávnom umývali, pokojne si túto činnosť nechajte až na jar. Nikto vám kvôli tomu nebude nič vyčítať.

Nezabudnite na umývanie dverí, zárubní, kľučiek a schodov

Keď už budete mať v práčke závesy a záclony a okná už budú taktiež umyté, pustite sa do umývania drevených schodov, interiérových dverí, zárubní a kľučiek.

Nepoužívajte príliš agresívne chemikálie, ale stavte skôr na klasiku – na octovú vodu, ktorá všetko vyčistí. Pozor dávajte najmä pri umývaní schodov. Ak máte drevené schody, handričku dôkladne vyžmýkajte.

Utieranie prachu

Okrem umývania dverí, schodov a zárubní poutierajte prach na všetkých policiach a na skrinkách. Na sklo voľte čistič na sklo a na drevo zase čistič na drevo. S chemikáliami to však príliš nepreháňajte. Zbytočne budú dráždiť vaše dýchacie cesty.

Pozor na krehké predmety

Krehké predmety ako napríklad krištáľové poháre, drôtené misky a keramické vázy utierajte veľmi opatrne. Neopatrným zaobchádzaním by ste ich mohli poškodiť.

Umývanie podlahy

Na záver si nechávajte umývanie podlahy. Predtým si však dôkladne vyprášte všetky koberce v miestnostiach.

Odporúčame vám zrolovať si všetky behúne a koberce pred dvere a potom ich postupne prášiť. Je zbytočné každý koberec v miestnostiach prášiť zvlášť. Zbytočne by ste sa nabehali a navyše, mohli by ste nachladnúť, čo v tomto predvianočnom období určite nechcete.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button