Úvod / Návody / Ako otvoriť dokument s príponou docx a previesť ho do doc?

Ako otvoriť dokument s príponou docx a previesť ho do doc?

otvoriť dokumentNávod ako otvoriť dokument s príponou docx a previesť ho do doc. Patríte medzi bežných užívateľov počítaču, ktorí sem tam čosi pozrú na internete, vypracujú niečo do práce alebo školy a pri tom sa nevyznajú vo všetkých tých programov, ktoré váš počítač ponúka? Dostali ste dokument s prin docx, ale neviete si rady, ako ho otvoriť? Využite tento jednoduchý návod na úspešnú konverziu dokumentov, ktorá umožňuje dokument s koncovkou docx otvoriť, prečítať a previesť aj na vašom počítači. 


Postup ako otvoriť dokument s príponou docx a previesť ho do doc

Ak máme práve tento problém budeme potrebovať pripojenie k internetu kvôli návšteve oficiálnych stránok spoločnosti Microsoft.

Balík Office

otvorenie dokumentuOtvorte si oficiálne webové stránky výrobcu kancelárskeho balíka Office – spoločnosti Microsoft. Tu nájdeme sadu nazvanú Microsoft Office Compatibility Pack pre formáty súborov programu Word, Excel a PowerPoint.

Táto sada umožňuje otvoriť, upraviť a uložiť dokumenty, zošity a prezentácie vo formáte súborov Open XML, ktorý je podporovaný aplikáciami Microsoft Office Word, Excel a PowerPoint počnúc balíkom Office 2007 vrátane systému Office 2010. Teraz si sadu stiahnite do svojho počítača. Kliknite na ikonku stiahnuť. Uložte súbor na disk.


Inštalácia

Akonáhle je súbor stiahnutý, začnite s inštaláciou do vášho počítača. Prečítajte si licenčné podmienky a ak s nimi súhlasíte, označte políčko k súhlasu pre používanie softvéru spoločnosti Microsoft. Po skončení inštalácie vyskočí dialógové okno, ktoré vám ukončenie inštalácie do počítača oznámi. Klikneme na OK. Počítač reštartujte. Teraz môžete otvoriť dokument s príponou docx.

Ak chceme súbor previesť z docx do doc, urobíme to jednoducho. Na súbor klikneme pravým tlačidlom myši a z menu vyberieme položku Uložiť ako a vyberieme na aký typ chceme súbor previesť.

Prečítajte si aj tieto články:


Ako otvoriť dokument s príponou docx a previesť ho do doc?
4.9 (98.52%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

domáce tekuté mydlo

Ako vyrobiť domáce tekuté mydlo?

Návod ako si vyrobiť domáce tekuté mydlo. Tekuté mydlá v posledných rokoch v domácnostiach vytláčajú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.