Úvod / Elektronika / Ako zistiť IMEI mobilného telefónu?

Ako zistiť IMEI mobilného telefónu?

IMEI mobilného telefónuNávod ako zistiť IMEI mobilného telefónu. Život bez mobilného telefónu si nevieme už ani len predstaviť. Kedysi naši predkovia používali ako spôsob komunikácie listy, neskôr ich vystriedala pevná linka a teraz vlastní každý mobilný telefón. Vďaka tejto praktickej veci môžeme udržiavať kontakt s rodinou v zahraničí, surfovať na internete, počúvať hudbu. Ale čo robiť ak sa nám telefón stratí alebo nám ho niekto ukradne? IMEI telefónu budete potrebovať najmä v situácii, kedy vám bol mobilný telefón odcudzený, alebo v prípade, kedy budete chcieť kúpiť už použitý mobil a nebudete si istí jeho pôvodom. IMEI telefónu je výrobné číslo, žiadne dve mobilné zariadenia nemajú rovnaké IMEI. Preto je užitočné si ho uchovať. Šanca, že sa vám odcudzený mobil vráti, je tak väčšia.


Postup ako zistiť IMEI mobilného telefónu

IMEI mobilného telefónu zistíte jednoducho zadaním kódu na klávesnici mobilu. Zadajte * # 06 #. Na displeji mobilu sa zobrazí sériové číslo. IMEI si zapíšte a uchovajte mimo mobilné zariadenie. Nahláste ho polícii v prípade straty alebo odcudzenia mobilu.


Ako cez internet zistiť či je zariadenie kradnuté

Ak si nie ste istí, či nepoužívate kradnutý telefón, navštívte tieto webové stránky http://lopkar.sk/. V menu vyberte Vyhľadávanie. Zadajte prvých 14 čísel IMEI. Databáza vám ukáže informácie o odcudzených mobilných telefónoch, ak majiteľ požiadal políciu o zablokovanie vo verejnej GSM sieti všetkých operátorov pôsobiacich na území Slovenskej republiky.

Tipy

IMEI mobilného telefónuIMEI telefónu majú niektoré telefóny umiestnené pod batériou. Údaj nájdete tiež na krabici od telefónu či v záručnom liste.

Kód IMEI je skratka pre International Mobile Equipment Identity. Ide o jedinečný pätnásť miestny kód používaný na identifikáciu každého mobilného telefónu, ktorý je používaný v rámci GSM siete. Ukladá sa v registri.

Prečítajte si aj tieto články:


Ako zistiť IMEI mobilného telefónu?
4.9 (98.75%) 32 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

domáce tekuté mydlo

Ako vyrobiť domáce tekuté mydlo?

Návod ako si vyrobiť domáce tekuté mydlo. Tekuté mydlá v posledných rokoch v domácnostiach vytláčajú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.