Úvod / Návody / Ako vo Worde vytvoriť štruktúrovaný dokument s obsahom?

Ako vo Worde vytvoriť štruktúrovaný dokument s obsahom?

ako vytvoriť štruktúrovaný dokument s obsahomNávod ako si vo Worde vytvoriť štruktúrovaný dokument s obsahom. Pri tvorbe seminárnych či iných prác do školy alebo tvorbe iných prezentačných dokumentov vo Worde je mnohokrát požadovaný obsah. Ak takýto dokument hodláte vytvoriť, musíte s tvorbou obsahu počítať už od úplného začiatku a podľa toho dokument tiež štruktúrovať. Ukážme, ako to jednoducho zvládnuť. Prečítajte si nasledujúci článok.


Čo je potrebné ak chceme vytvoriť štruktúrovaný dokument s obsahom

Ak chceme vo Worde vytvoriť štruktúrovaný dokument s obsahom budeme potrebovať Microsoft Word, ktorý je súčasťou kancelárskeho balíka Microsoft Office.

V Microsoft Word otvorte nový dokument. Pomocou štýlov s názvami Nadpis 1 a Nadpis 2 vytvorte základnú kostru budúceho dokumentu. Nadpis 1 berte napríklad ako názov kapitoly nadpis 2 ako podnadpis danej kapitoly (rovnako sú koncipované knihy či rôzne príručky).

Obsah

ako vytvoriť štruktúrovaný dokument s obsahomVami vytvorená kostra dokumentu je tiež kostrou pre vytvorenie obsahu. Pre jeho vytvorenie prejdite kurzorom na začiatok dokumentu (väčšinou sa totiž obsah uvádza na začiatku práce) a v záložke “Vloženie” vyberte “Rýchle časti dokumentu” a následne ponuku “Pole”.

V novo zobrazenom okne vyberte v ponuke kategórií “Registre a zoznamy”, v ponuke názvy polí potom možnosť “TOC”. Táto kombinácia možností potom umožní vytvoriť obsah dokumentu.


Úprava

Jeho koncepciu potom možno upraviť kliknutím na tlačidlo “Obsah”, kde možno nastaviť počet úrovní obsahu alebo jeho grafické znázornenie v dokumente. Obsah vytvorený z textov, ktoré sú štylizované ako Nadpis 1 a Nadpis 2, sú potom umiestnené na počiatku vytvoreného dokumentu.

Obsah môžete v priebehu písania aktualizovať alebo rozširovať tým, že budete v priebehu jeho tvorby pridávať opäť Nadpisy 1 či Nadpisy 2. Dúfame, že vám náš článok pomôže s písaním seminárnych prác. Veľa šťastia.

Ďalšie odporúčané články:


Ako vo Worde vytvoriť štruktúrovaný dokument s obsahom?
4.9 (98.52%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

domáce tekuté mydlo

Ako vyrobiť domáce tekuté mydlo?

Návod ako si vyrobiť domáce tekuté mydlo. Tekuté mydlá v posledných rokoch v domácnostiach vytláčajú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.