Ako liečiťZdravie a krása

Ako sa chrániť pred sennou nádchou?

ako si poradit so sennou nadchouAlergia postihuje stále viac ľudí a v negatívnom zmysle sa stala už súčasťou ich života. Prehnaná reakcia imunitného systému na vlastne neškodné látky, ako je napríklad alergia na peľ, dokáže vyvolať sennú nádchu, s typickými príznakmi – podráždené a boľavé oči, svrbenie, kýchanie a vodnatá nádcha. Poďme sa na túto stále diskutovanú tému pozrieť z pohľadu prírodných zdrojov, ktoré disponujú kvalitou proti-alergických látok. Mali by ste sa tiež zamyslieť nad tým, aké opatrenia môžete urobiť proti pôsobeniu peľu, roztočov a iných vplyvov, ktoré vás nútia bojovať so sennou nádchou.

So sennou nádchou si poradíte domácim sprejom

senna nádcha a jej prevenciaDlhodobo odporúčaným prostriedkom na zbavenia sa hlienov a vlhčenie nosových slizníc boli soľné nosové spreje.

Teraz sa ukázalo, že obsahujú konzervačnú látku, ktorá môže poškodzovať bunky v prínosových dutinách. Urobte si svoj sprej.

V 250 ml teplej vody rozpustite pol lyžičky kuchynskej soli, roztokom naplňte injekčnú striekačku a nad umývadlom ho opatrne vstreknite do nosných dierok.

Jednoduché upokojujúce prostriedky

Červené, svrbiace a opuchnuté oči upokojíte studenými obkladmi. Namočený obklad v studenej vode prikladajte na oči podľa potreby.

Nenasýtené mastné kyseliny vás ochránia pred sennou nádchou

ako sa chrániť pred sennou nádchouOmega-3 mastné kyseliny pomáhajú tlmiť zápalové odozvy organizmu, ktoré vznikajú pri alergiách.

Dobrým zdrojom týchto kyselín sú niektoré druhy tučných rýb morských rýb, ako napríklad losos, sardinky, tuniak aj makrely. Ak dávate prednosť rybiemu tuku v kapsuliach, užívajte ho pravidelne.

Ďalším významným zdrojom omega kyselín je olej z ľanového semienka. Užívajte jednu lyžicu denne. Je dobré ho pridávať do šalátových zálievok a do nátierok. Pozor, nesmie sa tepelne upravovať, hodnoty by sa zničili.

Pozor na búrku

Nevychádzajte pred búrkou a ešte asi tak tri hodiny po nej. Viete prečo?

V tomto období je vo vzduchu veľa vlhkosti, kedy dozrievajú a praskajú peľové zrnká. Tie sa uvoľňujú do vzduchu a stávajú sa spúšťačom sennej nádchy. Ak predsa len musíte ísť von, použite tesne priliehajúce slnečné okuliare, aby peľ neprenikol do očí.

Peľová bariéra a čističky vzduchu si so sennou nádchou poradia

Do nosných dierok naneste trochu lekárskej vazelíny (bielej) a docielite to, že peľové čiastočky sa pred vdýchnutím zachytia na lepkavom povrchu vnútri nosa.

Čističky vzduchu sú zas osvedčené prostriedky a dokážu odfiltrovať častice, ktoré vyvolávajú sennú nádchu a iné alergie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button