Návody

Ako vyrobiť vlastné vianočné priania?

vianočné želanie Návod ako vyrobiť vlastné vianočné priania. V súčasnej dobe sa vianočné priania posielajú poštou už iba výnimočne, nie ako kedysi. Väčšina ľudí dáva prednosť želaniam v podobe textovej správy alebo želaniam na sociálnych sieťach. Avšak vlastnoručne vyrobené vianočné priania by vašim blízkym určite urobili oveľa väčšiu radosť a sú oveľa osobnejšie. Máme pre vás tip, ako vyrobiť jednoduché, avšak efektné vianočné želanie pre vašich blízkych. Ako vyrobiť vlastné vianočné priania, nájdete v nasledujúcom článku.

Čo budete potrebovať na vlastné vianočné priania:

  • tvrdý papier (prípadne látka či ozdobný papier na polepenie)
  • mašľa
  • sušené ovocie a ďalšie prírodné ozdoby
  • tavná pištoľ či lepidlo
  • nožnice, sneh v spreji alebo zlatý či strieborný dekoračný sprej

Aký papier na vianočné prianie vybrať

Pre výrobu vianočného priania môžete použiť obyčajnú bielu štvrtinu výkresu alebo tvrdý papier vo vianočnej farbe (napr. zelená, zlatá, strieborná, červená, medená, a pod.).

Krásne však bude vyzerať aj vrúbkovaný kartón.

Aké dekorácie vybrať

vianočné priania

Ďalej si pripravte sušené ovocie (napr. citrón, pomaranč či jablko) alebo sušenú kôru. Z korenín potom môžete využiť napríklad klinčeky, badián, celú škoricu, a pod.

Prianie dozdobia tiež vetvičky ihličnanov, buxusu, cezmíny či mahónie.

Použiť môžete aj lupienky šišiek, sušené šípky, orechové škrupiny a ďalšie prírodniny, ktoré máte k dispozícii. Pre výrobu, kde chcete použiť mašľu, využite stuhu vo vianočnej farbe, jutovú stuhu či lyko.

Postup prípravy vlastných vianočných prianí krok za krokom

Príprava papierového podkladu

Zo štvrtiny vystrihnite ľubovoľný obdĺžnik (zohľadnite veľkosti obálky, želanie by malo byť na každej strane o jeden centimeter menšie ako obálka).

Ak použijete bielu štvrtku, natrite ju z vonkajšej strany lepidlom a polepte látkou s vianočným vzorom alebo iným ľubovoľným materiálom (organzou, papierom, a pod.). Po zaschnutí štvrtku preložte napoly, a vytvorte tak otváracie želanie.

Zdobenie vianočného priania

vlastné vianočné prianiaNa prednú stranu želania potom pomocou tavnej pištole či tekutého lepidla nalepujte vybrané dekorácie podľa vašich možností a vkusu.

S výrobou vianočných prianí vám môžu pomôcť aj vaše deti.

Potom bude vhodnejšie použiť lepidlo (tavná pištoľ je predsa len veľmi horúca).

Máte hotovo!

Lepidlo nechajte dobre zaschnúť. Nakoniec môžete niektoré dekorácie ľahko postriekať snehom v spreji alebo dekoračným sprejom. Nechajte opäť zaschnúť a dovnútra priania napíšte ľubovoľný text.

Tip na vianočné prianie

Prianie môžete doplniť aj o rôzne vianočné tvary vystrihnuté z papiera – napr. hviezdičky, zvončeky, vločky, a pod.

Prečítajte si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button