Úvod / Návody / Ako vyrobiť valentínske srdce a priania?

Ako vyrobiť valentínske srdce a priania?

ako vyrobiť pekné valentínske srdce a prianieDátum 14. februára sa už aj v našich končinách vžil ako deň, kedy sa oslavuje sviatok sv. Valentína. Tento angloamerický sviatok je u nás známy ešte len pár rokov. Niektorí ľudia ho úplne ignorujú, najmä mladšia generácia ho ale prijala za svoj a žiadny rok na neho nezabudne. Ku sviatku patrí vyjadrenie lásky milovanému náprotivku a tiež venovanie nejakého pekného darčeka. V tomto článku vám poradíme ako vyrobiť valentínske srdce a priania.

Obsah článku:

 • Valentínske srdce z drôtika
 • Valentínske srdce z papiera
 • Valentínske prianie z lepenky

Kúpiť alebo vyrobiť si Valentínsky darček?


Veľa ľudí dáva prednosť kúpe nejakého šperku či iného predmetu, prípadne napríklad usporiadaniu romantickej večere. Zďaleka najviac ale poteší, keď od vás drahá polovička dostane ručne vyrobený darček.

pečenie tortového korpusuKu sviatku svätého Valentína určite patrí venovanie srdiečok. Srdce je napokon symbolom lásky. Valentínske srdce si môžete doma vyrobiť prakticky z čohokoľvek, pokojne napríklad skúste upiecť tortičku v tvare srdiečka. Ja sa však zameriam na tradičnejšiu výrobu valentínskych sŕdc.

Valentínske srdce z drôtika

Čo je potrebné:

 • kúsok drôtika
 • farebné látky

Postup

Postup výroby je veľmi jednoduchý. Stačí si vziať tenší drôt a vymodelovať ho do tvaru srdca. Následne si vezmete prúžky látky a nadviažete ich podľa ľubovôle na drôt. Postupujte tak, aby v konečnej fáze nebol drôtik vôbec vidieť.

Valentínske srdce z papiera

Čo je potrebné:

 • tvrdší papierpapierové valentínske srdce
 • nožnice
 • lepidlo
 • fixka
 • hodvábny papier

Postup

Z väčšieho kusa papiera vystrihnite dve srdiečka rovnakých rozmerov. Aby ste sa s tým nemuseli trápiť, odporúčam to urobiť tak, že si najprv papier ohnete na dve časti. Na jednu si potom predkreslíte srdiečko a vystrihnete. Tým, že je papier prepolený, dôjde zároveň aj k odstrihnutiu druhého srdca.

Tip: Prekvapte svojho partnera sexy zvodným prádlo.

To isté urobte u hodvábneho papiera len s tým rozdielom, že srdiečko bude menšie než to, ktoré ste vystrihli z tvrdého papiera.

Hodvábna srdce potom nalepte na jedno srdce z tvrdého papiera. Ako alternatívu môžete menšie srdce vymaľovať.

V ďalšej fáze umiestnite doprostred srdiečka nejaký drobný darček a potom srdce zlepte po okrajoch k sebe.

namaľovaná valentínkaPre lepší efekt je dobré srdiečka nejako dozdobiť – vyfarbiť, použiť rôzne strapce a pod. To už nechám len a len na vašej fantázii.

Valentínku môžete napríklad aj vlastnoručne namaľovať.

Valentínske prianie z lepenky

Postup

Okrem srdca možno samozrejme zvoliť aj iné motívy želania. Pri výrobe želania z vlnitej lepenky najprv z tvrdého papiera vystrihnite požadovaný tvar. Postup je rovnaký ako v prípade vystrihávania srdca. Teda opäť preložiť papier na dve polovice, načrtnúť si rozmery priania a vystrihnúť. Vzniknú vám tak dve polovičky priania.

V ďalšej fáze to isté urobte z vlnitej lepenky, opäť si len zvolíte tvar a motív priania. Lepenku potom prilepte na tvrdý papier. Do želania následne vpíšte nejaké pekné želanie.

Čo je potrebné:


 • vlnitá lepenka
 • tvrdý papier
 • lepidlo
 • nožnice
 • ceruzka
 • prepisovacie pero či fixka na vpísanie želania

Ako dlho to potrvá?

Výroba vyššie uvedených valentínskych prianí a sŕdc vám zaberie približne štvrť hodiny. Pokiaľ do priania či srdca niečo vpisujete, dajte si záležať na úhľadnom písme.

Aké budú náklady na výrobu valentínskeho srdca?

O nejakých nákladoch tu prakticky nemôže byť reč. Vyššie uvedené priania a valentínske srdcia vás vyjdú rádovo na pár centov. Aj tak ale dokážu veľmi potešiť toho, koho máte radi.

Ako vyrobiť valentínske srdce a priania?
5 (99.51%) 41 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vetvičky na stole

Ako na vianočné stolovanie – aranžmán stola

Vianoce sú synonymom ľudskej blízkosti aj súznenia, radosťou detí a špecifickou zimnou krásou a náladou. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *