DomácnosťNávody

Ako prať páperovú bundu a nezničiť ju?

Pranie páperovej bundy je pomerne jednoduchá vec, ktorej by ste sa nemali báť. Vďaka praniu vyťažíte zo svojej bundy maximum, následkom čoho sa vám odvďačí vysokou hrejivosťou a dlhou životnosťou.

Návod ako prať páperovu bundu

Takmer každý z nás túžil mať aspoň raz v živote kvalitnú a peknú páperovú bundu. Zatiaľ čo pánske bundy majú širšie ramená a chrbát, dámske bundy majú kratšie rukávy a zúžený pás. Napriek rôznym špecifikáciam je proces prania rovnaký.

Problém s páperovou bundou nastáva vtedy, keď sa povie slovo pranie. Množstvo ľudí sa bojí hodiť ju do práčky, avšak dôvod tohto strachu môže byť len ten, že každý o tom hovorí ako o probléme. Ak ale chcete, aby vás vaša páperová bunda hriala a splnila svoju úlohu, je potrebné ju čistiť maximálne 2-krát ročne.

Nižšie vám popíšeme, ako môžete svoju páperovú bundu jednoduchým spôsobom očistiť aj vy.

1. Pripravte bundu

Ešte pred samotným praním skontrolujte visačku a uistite sa, že pre danú páperovú bundu neexistujú žiadne špecifické pokyny. Následne skontrolujte každé vrecko a pozapínajte všetky zipsy.

Pokiaľ má vaša bunda naozaj znečistené miesta, pred praním na ne môžete nastriekať odstraňovač škvŕn z látky. Taktiež je dobré, ak očistíte aj vašu práčku od zvyškov pracieho prostriedku.

2. Vložte bundu do práčky

Najlepšie spravíte, ak budete páperovú bundu prať v práčke s predným plnením, pretože v práčke s horným plnením sa môže bunda poškodiť a pretrhnúť.

V oboch prípadoch určite zvoľte jemné až normálne nastavenie prania so studenou vodou.

Následne pridajte trochu špecifického pracieho prostriedku na páperie, pretože bežný prostriedok môže bundu zbaviť jej prirodzených olejov. Tieto oleje umožňujú páperiu zachovať si nadýchanosť.

Po skončení pracieho cyklu sa uistite, že sa bunda dôkladne opláchne – pokiaľ nie, nastavte ju na extra cyklus.

3. Nezabudnite na sušičku

Po skončení prania vložte bundu do sušičky nacyklus s nízkou teplotou. Pamätajte, že páperie schne naozaj dlho, takže to môže trvať niekoľko cyklov.

Ak do sušičky pridáte jednu alebo dve tenisové loptičky, pomôže to obnoviť nadýchanosť páperia. Cyklus sušenia opakujte tak dlho, pokým sa na bunde nevytvoria žmolky a nebude úplne suchá.

Keď vytiahnete svoju páperovú bundu zo sušičky, bude nie len čistá, ale aj nadýchanejšia. Vďaka jej umytiu sa oživuje páperie, ktoré dodáva teplo, keď ho budete najviac potrebovať. Dúfame, že vám náš návod pomôže a vaša bunda vás bude hriať ešte dlhé roky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button