Zvieratá

Ako sa pripraviť na chov vodnej korytnačky?

chov vodnej korytnačkyVodná korytnačka potrebuje špeciálne akvárium prispôsobené všetkým jej potrebám. Verte, že nebude stačiť malé akvárium. Korytnačka totiž rastie celý svoj život. Ako sa správne pripraviť na chov vodnej korytnačky? Ak uvažujete o tom, že si domov zaobstaráte korytnačiu kamarátku, mali by ste sa rozhodne riadiť týmto postupom a správne sa tiež pripraviť.

Čo treba na chov vodnej korytnačky:

  • akvárium pre korytnačku
  • vybavenie akvária – kamene, plávajúce rastliny, konáre a schodíky
  • návšteva zverimexu alebo chovateľa

Pred tým ako si kúpite korytnačku

Než si zaobstaráte korytnačku, je potrebné si najprv uvedomiť, že toto zviera nebude vyložene ochočeným domácim miláčikom a že bude s vami pekných pár rokov.

Uvedomte si, že je to predátor ako rastliniek, tak rybičiek, takže o ich vzájomnom spolužití nemôže byť reč.

Výber akvária pre korytnačku

akvárium na chov vodnej korytnačkyVyberieme vhodné akvárium. Okrem plochy na plávanie zabezpečíme aj priestor na súši – a to najlepšie kamenmi, plávajúcimi rastlinami, vetvami a schodíkmi. Súš je dôležitá pre odpočinok a slnenie.

Vhodné akvárium na chov vodnej korytnačky sa ťažko zháňa, preto sa veľakrát do ich výstavby púšťajú sami chovatelia.

Akvárium pre korytnačky je špecifické a viac ako na výšku je potrebné zamerať sa na pôdorys.

Dĺžka by mala byť sedemkrát dlhšia ako sama korytnačka, šírka potom stačí dvakrát dlhšia. Hĺbku vody určíme podľa dĺžky korytnačky. Pokiaľ má korytnačka 30 cm, hĺbka by mala mať dvojnásobok jej dĺžky, teda 60 cm. Hĺbku treba pomaly zvyšovať, aby si na ňu korytnačka zvykla.

Vybavenie do akvária pre vodnú korytnačku

Samozrejme nesmieme zabudnúť umiestniť do nádrže aj UV žiarovku ako zdroj tepla a svetla, ktorý korytnačka využije kedykoľvek bude sama chcieť.

Korytnačky potrebujú UV svetlo pre syntézu vitamínu D3, ten je nepostrádateľný zvlášť pre mláďatá.

Vhodná teplota pre korytnačky

Dôležitá je aj teplota, v ktorej korytnačky žijú. Pokiaľ si donesieme malú korytnačku domov, teplota by u nej mala byť 25-27 ° C, bez ohľadu na ročné obdobie.

U dospelých korytnačiek je teplota rozdelená podľa ročného obdobia: jeseň: 20-25 ° C, zima: 15-20 ° C, jar: 20-25 ° C a v lete potom 25-30 ° C

Miesto na úkryt

Pod hladinou by sme zvieratám mali poskytnúť aj miesta pre úkryt. Tieto miesta im tiež zároveň môžu slúžiť k tomu, aby lepšie vyliezli na súš.

Výber vodnej korytnačky

ako správne chovať vodnú korytnačkuKonečne vyberáme malú korytnačku. Ako prvé by ste si mali všimnúť ich pohyb. Mláďatá by sa mali pohybovať bez problémov, potápať sa. Čím čulejšie zviera bude, tým bude zdravšie.

Pri pohybe by korytnačka mala mať hlavičku zdvihnutú a musí rovnomerne pohybovať končatinami. Oči a nozdry musia byť čisté. Skontrolujte kožu na krku, na nohách a na chvoste.

Nezabudnite na pevnosť panciera a jeho tvar. Pokojne môžete jej pancier ľahko stlačiť, aby ste sa uistili, že je dostatočne pevný.

Varovanie

Ak ste si už svoju korytnačku vyhliadli, je nutné jej zaistiť nielen kvalitnú a vyváženú stravu, ale predovšetkým dobré zázemie, ktoré bude zodpovedať všetkým jej potrebám.

Ak tak urobíte, dá sa z korytnačky vychovať pokojné a skrotené zviera, ktoré bude s vami spokojne žiť niekoľko rokov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button