Ako si vybraťZáhrada

Ako vybrať motorovú pílu?

motorovú píluKeď sa zamýšľate nad rezaním dreva, asi prvé čo vás napadne je ako použiť alebo vybrať motorovú pílu. Ak si vyberáte takúto pílu prvýkrát, tak je nutné dbať na to, aby ste si vybrali tú správnu. Medzi jednotlivými pílami sú veľké rozdiely, píly vyberáme predovšetkým podľa spôsobu ich použitia a podľa toho sa tiež orientuje ich cena. Ako si vybrať správne takúto pílu? Máme pre vás pár tipov, s ktorými to bude pre vás hračka.

Ako vybrať motorovú pílu podľa typu

Podľa základného rozdelenia rozlišujeme elektrické motorové píly a benzínové píly. Ak vám bude píla slúžiť k občasnému použitiu, tak si vyberte jedine elektrickú, je zároveň oveľa menej hlučná a neobťažuje tak vaše okolie pri práci na záhrade.

Benzínové píly sú oveľa výkonnejšie, možno ich použiť kdekoľvek, ale je potrebné počítať aj s vyššou cenou.

ako na motorovú píluDĺžka lišty motorovej píly je veľmi dôležitá. Spravidla sa vyberá motorová píla podľa jej použitia.

Ak budete rezať drobné drevo, tak nie je vhodné vyberať dlhšiu lištu, než je potrebné.

Naopak ak mienite rezať hrubé trámy alebo kmene stromov, tak je vhodné zvoliť dlhú lištu.

Dokonca aj s kratšou lištou je možné odrezať kmeň o dvojnásobnej šírke, ale je to oveľa náročnejšie, tak je lepšie počítať s rezervou a pri rezaní samotného dreva začnite premýšľať aj nad štiepačkou na drevo.

Výkon píly je dôležitý a väčšina užívateľov robí chybu v tom, že sa naň nepozerá. Výkon by mal byť priamo úmerný aj s dĺžkou lišty.

Ak si vyberiete motorovú pílu s dlhou lištou, ale nízkym výkonom, tak budete mať s jej používaním veľké problémy. Výkon by mal byť vždy čo najvyšší, čím je vyššií, tým jednoduchšie a rýchlejšie rezanie bude. Najsilnejšie motorové píly majú výkon okolo 2,5 koní.

Akú motorovú pílu vybrať podľa výrobcu

Najideálnejšie variantom je kúpiť pílu od známeho výrobcu, takéto motorové píly sú síce drahšie, ale dbajú na svojom mene a ich kosačky preto aj dlhšie vydržia.

Známe značky majú aj rozsiahlejšie servisné siete, takže ak by sa píla pokazila, tak je servis ľahko dostupný. Naopak veľmi lacné motorové píly bývajú veľmi nekvalitné a často prestanú vykonávať svoje funkcie krátko po skončení záruky.

ako kúpiť motorovú píluČím častejšie budete pílu používať, tým musí byť kvalitnejšia. Ak mienite používať pílu profesionálne alebo ju využívate skoro každý týždeň, tak je potrebné, aby aj jej konštrukcia bola pevná a húževnatá. Je vhodné sa vyhnúť materiálom z mäkkého plastu.

Najzraniteľnejšie časti píly by mali byť kovové. Pokiaľ však ide o krátkodobé používanie, tak na materiáli toľko nezáleží.

Najmenej náročné sú elektrické motorové píly. Tu je potrebné dbať na správne utiahnutú reťaz, správne mazanie píly a dávajte si pozor na základné nečistoty.

Najviac údržby vyžadujú benzínové píly, tu je potrebné sa o ne starať dôkladnejšie a dbať na správny pomer oleja v benzíne. Preto zvážte aj túto skutočnosť a dobre popremýšľajte, na čo konkrétne budete vašu pílu využívať.

Ak sa vám páčil návod na to, ako vybrať motorovú pílu, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button