Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať palivové drevo?

Ako vybrať palivové drevo?

ako vybrať palivové drevo a palety s drevomVykurovanie interiéru stavby možno dnes riešiť rôznymi spôsobmi, pričom stále viac ľudí sa vracia ku kotlom na palivové drevo, kozubom alebo krbovým kachliam. Niet sa čomu čudovať, keďže ekonomika tohto druhu vykurovania hovorí jasne. Ide aj o ekologickú variantu.

Každý z nás iste potvrdí, že teplo idúce od kachlí pri spaľovaní dreva je úplne iné než to, ktoré vydávajú elektrické alebo plynové priame vykurovania. Ako teda vlastne vyberať kvalitné palivové drevo a u kde ho kúpiť? Na obe otázky odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

Tvrdé, alebo mäkké palivové drevo?


Pred samotným nákupom by ste si mali rozmyslieť, či voliť tvrdé, alebo mäkké dreviny. Ak uprednostňujete čo najnižšiu obstarávaciu cenu, oplatí sa staviť na mäkké ihličnaté dreviny.

horenie palivového drevaNajčastejšie sa jedná o smrek, borovicu a iné stromy. Z tvrdých drevín sa najčastejšie predáva buk. Jeho výhrevnosť je vynikajúca a cenovo sa tiež nedostanete na žiadne obrovské sumy.

Najvýhodnejšie je kúpiť drevo priamo na paletách. Na rozdiel od sypaného totiž neplatíte za vzduch. Polená sú navyše zložené tak, že ich budete môcť po zložení palety pohodlne odoberať a začať následne kúriť.

Prečítajte si aj články:

Kedy a kde nakupovať?


Optimálne je tiež načasovať nákup štiepaného dreva. Počítať by ste mali s tým, že ho budete musieť nechať približne 2 roky vyschnúť. Pri kúrení by malo obsahovať v maximálne iba 20% vody. Ideálne je nakupovať v lete mimo vykurovacej sezóny. Dostať sa tak môžete na oveľa nižšie ceny ako v zime. Výbornou voľbou je nákup palivového dreva u nejakej serióznej spoločnosti, ktorá ponúka palivové drevo na paletách za vynikajúcu cenu.

tvrdé palivové drevoVybrať si určite budete môcť medzi tvrdými a aj mäkkými drevinami. Samozrejmosťou by mala byť aj doprava zadarmo, a to pri odbere v objeme od jednej palety vyššie a objednávka by mala byť tiež veľmi jednoduchá.

Ako vybrať palivové drevo?
5 (100%) 34 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vyber karimatky

Ako si vybrať karimatku?

Je skvelé mať kvalitný spací vak, ale bez dobrej izolácie od zeme vám hrozí nepohodlie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *