Ako si vybrať

Ako vyberať darčeky k Vianociam?

Ako vyberať darčeky k VianociamTrápite sa každý rok, keď idete vyberať darčeky, čo svojim blízkym na Vianoce kúpiť? Ak ste jedni z tých, ktorí darčeky kupujú každý rok 23.12., A preto svojim blízkym darujú každý rok takmer to isté, pretože nemajú čas to na poslednú chvíľu premýšľať, rozhodne si prečítate naše tipy. Darčeky na Vianoce možno nakúpiť aj v pokoji a s predstihom a vôbec to nemusíte vyberať darčeky pod stresom, na aký ste zvyknutí.

Skúste vyberať darčeky so zoznamom

Najlepšie je urobiť si tabuľku. Do prvého stĺpca vyplňte, pre koho budete darčeky kupovať. Vo vedľajšom stĺpci bude miesto pre návrhy čo kúpiť a v poslednom stĺpci bude peňažná suma, ktorú ste za darčeky utratili. Vďaka tomu potom ľahko získate prehľad, koľko ste za darčeky celkom utratili.

Vhodnejšie je si urobiť čas a chvíľu nad darčekmi premýšľať. Pri každej osobe premýšľajte, čo má daný človek rád a čo by sa mu mohlo hodiť.

Vždy je lepšie mať v zálohe aspoň slabšie návrh a keď uvidíte v obchode niečo vhodnejšie, nemusíte ho využiť. Rozhodne ale nepôjdete nakupovať s tým, že neviete čo.

Vianočné darčeky nakupujte s predstihom

viete vyberať darčekyNenechávajte nakupovanie darčekov na poslednú chvíľu. Zháňania darčekov môže byť aj príjemné, ak si na to vyhradíte určitý čas a vyrazíte napríklad trikrát.

Zároveň platí, že ak v obchode náhodou uvidíte už v septembri vhodný darček pre niektorého člena rodiny, prečo ho nekúpiť a nemať pripravený?

Počúvajte druhých, čo hovoria

To je zásadné pravidlo pre nakupovanie darčekov, z ktorých budú mať vaši blízki naozaj radosť. Ak vaša matka raz či dvakrát prednesie, že by si mala kúpiť novú peňaženku alebo že jej chýba šál do farby ku kabelke, urobíte jej tú najväčšiu radosť, pokiaľ ju prekvapíte práve týmito vecami.

Aj keď sú to veci malé, môžu urobiť veľkú radosť práve preto, že vaši blízki uvidia, že ich počúvate.

Nekupujte hlúposti, radšej sa poraďte

darčeky k Vianociam kupujte premysleneLenže čo vášmu blízkemu kúpiť, keď kozmetiku nepoužíva, nič zásadné nezbiera, neznáša komerčné produkty a víno pije len z juhu Francúzska? Vyberavým ľuďom sa ťažko hľadajú vhodné darčeky.

Skúste sa poradiť s niekým, kto túto osobu pozná. Napríklad dáte hlavy dohromady a kúpite niečo spoločne. Rozhodne nekupujte hlúposti, na ktoré potom bude len niekoľko rokov sadať prach.

Opýtajte sa – všetko je lepšie ako nechcený darček

Ak už ste úplne v koncoch a neviete, aké vyberať darčeky, spýtajte sa ho, čo by si prial. Alebo choďte s ním, aby s vami darček vybral. Nie je to síce romantické, ale ak uvažujete o darčeku, o ktorom si nie ste istí, že by ho chcel alebo v prípade oblečenia, že by mu padol, alebo ak by ste mali kúpiť darček, ktorý nebude používať, rozhodne sa spýtajte.

Nie je väčší trapas, než pretvarovanie sa tipu „mne sa to fakt páči, neboj“. Vždy predsa môžete mať v zálohe niečo malé, čím druhého prekvapíte, pretože ste ho počuli, že by si to prial.

Prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button